Suri Kraftwerki asutajaliige Florian Schneider

Florian Schneider
Florian Schneider Autor/allikas: Daniele Dalledonne / Wikimedia Commons

Meie seast lahkus 73-aastasena elektroonilise muusika ansambli Kraftwerk asutajaliige Florian Schneider, kes lõi bändis kaasa kuni 2008. aastani. Kraftwerki peetakse elektroonilise muusika pioneerideks ning neil on oluline roll moodsa popmuusika arengus.

Florian Schneideri tegi oma esimesed muusikalised katsetused Düssledorfis koolis käies, kui ta lõi kaasa ansamblis Pissoff, vahendas The Guardian. Koos Ralf Hütteriga asutas ta aga õige pea bändi Organisation, millest kujunes 1970. aastal välja Kraftwerk.

Esimestel Kraftwerki abumitel kasutasid Hütter ja Schneider peamiselt kodus valmistatud instrumente ning suurem rõhk oli akustilistel pillidel. Plaatidel "Kraftwerk" (1970), "Kraftwerk 2" (1972) ja "Ralf und Florian" (1973) kuuleb Florian Schneiderit mängimas peamiselt flööti, kitarri ja viiulit, kuid üha enam hakkas teda huvitama elektrooniline muusika. Bändi läbilöögialbumiks peetakse "Autobahni" (1974), kus nad liikusid rohkem süntesaatorite poole.

David Bowie nimetas enda 1977. aastal ilmunud albumi "Heroes" insturmentaalpala "V-2 Schneider" just Florian Schneideri järgi, kuna Bowie loomingut mõjutas Berliini-perioodil eriti just Kraftwerki muusika.

Pärast Kraftwerkist lahkumist 2008. aastal tegi Schneider muusikas pikema pausi, kuid 2015. aastal avaldas ta koos produtsent Dan Lacksmaniga uue loo "Stop Plastic Pollution". Tema sõnul oli lugu inspireeritud reisist Ghanasse, kus ta märkas ookeanis ujudes, et kalurid püüavad vaid plastikprügi.

Eestit külastas Schneider Kraftwerki koosseisus 2004. aastal, kui kontsert toimus Eesti Näituste paviljonis

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: The Guardian

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: