Vabamu korraldab emadepäeva puhul vanalinnas orienteerumismängu

Stenbocki maja
Stenbocki maja Autor/allikas: Minupilt.err.ee/Simo sepp

Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu kutsub emadepäeva nädalavahetusel ja sellele järgneval nädalal avastama Tallinna vanalinna veebikeskkonna avastusrada.ee orienteerumismänguga.

Orienteerumismäng "20. sajandi ajaloopaigad vanalinnas" juhatab mängijad lähiajaloo radadele, aastatesse 1918–2010. See hõlmab endas kümmet ajaloolist hoonet ja paika koos küsimuste ja lisainfoga. Avastamist ootavad Eesti tumedama ajalooga seotud hooned, iseseisvuse taastamisega seotud paigad ja kultuuriajaloo seisukohalt olulised ehitised. Mäng on ennekõike suunatud vanusele 12–16 eluaastat, kuid sobib perega ühiseks ajaveetmiseks ka noorematele lastele ning vanematele seiklejatele. 

"Kuna sel emadepäeval jäävad muuseumide siseruumid veel suletuks, otsustasime peredele pakkuda ühist avastamisrõõmu Tallinna vanalinnas pisut teistsuguse nurga alt. Kui muidu seostub Tallinna vanalinn peamiselt keskajaga, siis meie mäng viib osaleja lühikesele avastusretkele läbi 20. sajandi," rääkis Vabamu programmijuht Aive Peil.

"Selleks valisime muuseumiga välja kümme olulisemat hoonet ja paika, mis on seotud iseseisvusaja, iseseisvuse taastamise ja nõukogude okupatsiooni perioodiga, aga ka teiste kultuuriajaloo oluliste sündmustega, tõmmates seeläbi tähelepanu hoonetele, mis ei pruugi vanalinnas jalutades niisama silma paista."  

Kuidas mängida? 

  • Võta Tallinna vanalinna kaasa täislaetud akuga nutiseade, millel on andmeside ühendus ning sisse lülitatud GPS asukoha määramine. 
  • Leia mäng Vabamu kodulehelt, sotsiaalmeediast või avastusrada.ee keskkonnast. 
  • Registreeri mängule ning alusta vanalinna avastamist.

Mäng on kõigile huvilistele tasuta kättesaadav 9. maist kuni 17. maini veebikeskkonnas avastusrada.ee. Samuti pääseb mängule otselingilt.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: