Vabamu tähistab taasiseseisvuspäeva töötubade ja Vaiko Epliku muusikaviktoriiniga

Vaiko Eplik
Vaiko Eplik Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Okupatsioonide ja vabaduse muuseumis Vabamu toimub 20. augustil perepäev, mille raames toimuvad muuseumis mitmed temaatilised töötoad, ekskursioonid vabaduse taastamise radadel ning päeva lõpetab Vaiko Epliku muusikaviktoriin.

Vabamu juhi Keiu Telve sõnul on taasiseseisvumispäev muuseumi jaoks üks aasta olulisemaid sündmuseid, mida alati ka väärikalt tähistatakse. "Meie eesmärk muuseumina on rääkida Eesti lähiajaloost liigutavaid lugusid, mis paneksid inimesi mõtisklema vabaduse väärtuse ja hapruse üle, üks suurem peatükk selles loos on kindlasti Eesti iseseisvuse taastamise periood," kinnitas ta ja lisas, et igaüks, kes muuseumist 20. augustil läbi astub, saab võimalikult ehtsa ettekujutuse 1980. aastate lõpus ja 1990. aastate alguses toimunud sündmustest.

Vabamu ekspositsioon annab ülevaate nii laulvast revolutsioonist kui ka Eesti integratsioonist Euroopasse. Kell 14.00 ja 16.00 toimuv eriekskursioon "Vabaduse ja taastamise radadel" viib külastaja rännakule läbi Tallinna kesk- ja vanalinna, et meenutada ja taaselustada sündmusi, mis kõik sillutasid teed Eesti vabaduse taastamisele.

Perepäeval toimuvatesse töötubadesse on põimitud taasiseseisvumisaja sümbolid, pakkudes igas vanuses külastajale nii harivat kui meelelahutuslikku sisu. Blogija ja elustiiliettevõtja Anna Lutteri teksatöötoas saab tutvuda lähemalt teksa kui vabaduse sümboliga ja meisterdada sellest punutisi ja võtmehoidjad. Lisaks on avatud ka taasiseseisvumisteemaline rinnamärkide töötuba ning Tallinna Kodutütred õpetavad huvilistele erinevate sõlmede tegemist.

Perepäeva lõpetab Vaiko Epliku muusikaviktoriin, kus igaüks saab panna proovile oma teadmised taasiseseisvumisele kaasa aidanud muusikapalades.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: