Olev Subbi maalid on oksjonitel teinud rekordilisi hinnatõuse

Kunstnik Olev Subbi maalid on sel kevadel teinud oksjonitel rekordilisi hinnatõuse. Nädal tagasi Haus galeriis toimunud kevadoksjonil oli Subbi maali alghind veidi üle 16 000 euro ja see müüdi 100 000 euroga. Laupäeval sündis aga veelgi suurem rekord.

Vernissage galerii kevadoksjon oli äärmiselt edukas ja püstitati palju rekordeid. Küll aga on kõige märkimisväärsem Olev Subbi maali hinnatõus. Kui maali alghind oli 22 500, siis lõpphind kujunes 100 000 eurot kallimaks.

Nii müüdigi Vernissage Kunst ja Ruum galeriis Olev Subbi maal "Via della Lungara" 115 000 euroga, kui lisada sinna veel ka kõik tasud, tuleb uuel omanikul maali eest välja käia 123 000 eurot.

"Oi, see on väga eriline maal. Olev Subbi maalid on väga haruldased ja neid on väga vähe. Need suurem osa on kas muuseumides või erakogudes," rääkis Vernissage galerii juhataja Kristiina Radevall.

"Muidugi on Subbi maalides on väga oluline tema värvikäsitlus ja värvid. Konkreetselt sellele maalile oli väga palju pakkumisi ja osalejaid oli võib-olla 15. See läheb väärikasse kogusse ja jääb Eestisse, mis on väga hea," lisas Radevall.

Vaid nädal tagasi Haus galeriis 100 000 euroga müüdud maal "Õu vana autoga" jääb ka Eestisse ja leidis koha ühe kohaliku kunstikoguja erakogus. Erakordne on ka see, et just sel aastal tähistatakse Olev Subbi 90. sünniaastapäeva, nii saab Adamson Ericu muuseumis tutvuda just praegu tema varase loominguga.

"Neid kooslusi ja faktuurimänge otsides leiab sealt palju ka seda, mida võime nimetada sõnaga "ilu", aga kui me süveneme, siis on seal ka palju analüütilist ja palju reaalset timmimist," selgitas kuraator Ülle Kruus.

"See on mõnes mõttes nagu muusika loomine. See on inimeseks olemise tuum. Me võime küll maalil näha apelsine või õunu, aga tegelikult ta maalis kõiksust. Ma arvan, et see oli Olev Subbi pürgimus," lisas Kruus.

Maal "Via della Lungara" on läbi aegade kalliduselt kolmas töö, mis Eestis müüdud. Vernissages galeriis pakiti see päeval kenasti kokku ja juba esmaspäeva õhtul jõudis maal oma salapärase omaniku juurde.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: