Kadrioru kunstimuuseumi maalilaupäev keskendub tänavu lilledele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Maalilaupäev Kadrioru kunstimuuseumis.
Maalilaupäev Kadrioru kunstimuuseumis. Autor/allikas: kunstimuuseum

Kadrioru kunstimuuseumi iga-aastase "Suure maalilaupäeva" raames kutsub muuseum 30. mail üles maalima vabas õhus lilli ning osa saama meistriklassidest ja loengutest. Eriolukorra piirangute tõttu tuleb "Suur maalilaupäev" ja kogu programm sel korral kõigile huvilistele veebis koju kätte.

2020. aastal täitub 20 aastat Kadrioru kunstimuuseumi asutamisest ja lilleaia taastamisest. Nii on ka "Suure maalilaupäeva" seekordseks teemaks valitud lilled – lilled kunstis ja looduses. Kell 12 algav programm hõlmab lühiloenguid nii eesti kui ka vene keeles:

  • Hollandi lillebukettide maalide traditsioonist ja selle juurtest kõneleb kunstiteadlane Greta Koppel;
  • Kadrioru jaapani aeda tutvustab Kadrioru Pargi direktor Ain Järve;
  • Peeter I aegsest pargikunstist jutustab kultuuriloolane Maria Smorževskihh-Smirnova;
  • lillede hingeelu avab botaanik Urmas Laansoo; oma lillemaale tutvustab kunstnik Kamille Saabre;
  • koduses köögikapis leiduvate värvidega kunsti tegema õpetab Kadrioru kunstimuuseumi haridustöö kuraator Laura Berta Vahtra.

Muuseum kutsub üles huvilisi maalima ning joonistama lilli koduaias, aknalaual, pargis või mujal. Oma kunstivahenditega ja 2+2 reeglit järgides saab tulla maalima-joonistama ka Kadriorgu. Osalema oodatakse nii professionaale kui ka harrastusmaalijaid, nii lapsi kui ka täiskasvanuid.

Loenguid oma ala spetsialistidelt saab jälgida muuseumi Facebooki-lehel või kodulehel. Lisaks on maalilaupäeval valminud teostega võimalik osaleda kunstikonkursil.

Valminud teoseid saab pildistada ja jagada virtuaalgaleriis ürituse Facebooki lehel või saata e-postiga aadressil kadriorg@ekm.ee. Enim hääli saanud töödele jagatakse auhindu. Pilte ootab muuseum kuni 23. juunini ning võitjad kuulutab välja 1. juulil. Oma tegemisi kutsub muuseum kajastama ka sotsiaalmeedias, kasutades teemaviidet #suurmaalilaupäev.

Kadrioru kunstimuuseumi korraldatav "Suur maalilaupäev" on iga-aastane kunstipidu, mis toimub mai viimasel laupäeval.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: