Publik pääseb laupäeval taas Linnateatrisse

Lavastus
Lavastus "Inimese hääl". Fotol Evelin Võigemast. Autor/allikas: Siim Vahur

Laupäeva õhtul esietendub Tallinna Linnateatris digitaalne monodraama "Inimese hääl". Näidendi autor on Prantsuse näitekirjanik Jean Cocteau, oma lavastajadebüüdi teeb kunstnik Kristjan Suits ja laval astub üles Evelin Võigemast.

Lavastus toimub kolmel korral Tallinna Linnateatri Lavaaugus, kust tehakse otseülekanne ka veebi. Tegu on spetsiaalselt digikeskkonna jaoks valminud lavastusega. Etenduse heli edastatakse publikule nii kohapeal kui ka kodus kõrvaklappidest. See on esimene kord pärast eriolukorda, kui publik taas Linnateatrisse pääseb.

Võigemasti sõnul sobitub lavastus praegusse aega, kuid haigusest see ei räägi. "See kõlab igal juhul praeguse kevadise ajaga kokku seetõttu, et selles materjalis on see naine väga üksi, ja oli ju palju inimesi, kelle jaoks see [koroonakevad – toim] tähendas suuremat üksindust. See on kõige tugevam kokkupuutepunkt."

"See ongi kõige intiimsem lavastus ja prooviprotsess, kus ma olen kunagi osalenud, sest seal on tugev osa n-ö kuuldemängul selles osas, et telefonis on mikrofon ja publik saalis ka vaatab seda kõrvaklappidega ehk mikrofon annab võimaluse jõuda hästi lähedale kõrva. Annab võimaluse sosistada," selgitas ta.

Kujunduse osas on lavastuses kasutuses lahendused, et Võigemastile on Lavaauku ehitatud justkui oma elamine. "Ma ei ole klassikalises mõttes laval. Mul on isegi seinad ümber. Lavaaugus olles on mingis mõttes mu lavaruum kitsam kui eales varem. See pind, mis mul on kasutada, on väiksem kui Linnateatri väike saal. Ma arvan, et ekraani vahendusel saab sellele lavastusele veel lähemale kui saalis istudes."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: