Tallinna linnateater toob juunis publikuni digilavastuse "Inimese hääl", saali pääseb 56 inimest

"Inimese hääl" Autor/allikas: Siim Vahur

Tallinna linnateatris esietendub 13. juunil digitaalne monodraama "Inimese hääl", mille autor on Prantsuse näitekirjanik Jean Cocteau. Lavastus räägib naisest, kes helistab mehele, keda ta armastab.

Lavastajadebüüdi teeb kunstnik-lavastaja Kristjan Suits ja üles astub Evelin Võigemast. Etendustegevus toimub juunis kolmel korral Tallinna linnateatri Lavaaugus, kust tehakse publikule etenduse otseülekanne Elisa Stage vahendusel.

Tegemist on spetsiaalselt digikeskkonna jaoks valmiva lavastusega. "Just sellisel moel kaamerasilma vahendusel on meil võimalik alustada taas etendustegevust, kaasates vajaliku hulga publikut ning tagada ühtlasi kõikide osalejate ohutus," kommenteeris ettevõtmist Tallinna Linnateatri direktor Raivo Põldmaa. "Tegemist on nii Linnateatri kui meie publiku jaoks uudse kogemusega ja loodame, et sellest kujuneb üks igati meeldiv ja meeldejääv elamus," lisas ta.

Linnateater võimaldab väikese arvu külastajaid jälgima etenduse ülekannet ka kohapeal. "Meie tribüün Lavaaugus mahutab reegleid arvestades 56 vaatajat, täpselt nii palju oleme valmis publikut ka vastu võtma." kommenteeris Põldmaa ja lisas, et publik viibib etenduse ajal vabas õhus ning on paigutatud istuma ühekaupa 2-meetriste vahedega. "Etenduse heli edastatakse publikule kõrvaklappidest ja kogu etendustegevuse jooksul arvestatakse kõikide kehtestatud piirangute ning ohutusreeglitega."

Lavastaja Kristjan Suits kinnitas, et soov lavastada tekkis peaasjalikult kevadisest kriisist, tundsin moraalset kohustust kunstnikuna oma mõtteid ja tundeid inimestega jagada. "Tänases hetkes väga aktuaalse näidendi võiks kujundlikult kokku võtta lausega: "Ma sosistan sulle kõrva ja ometi oled sa minust kaugemal kui kunagi varem"," lisas ta.

Evelin Võigemast rõhutas, et neile, kes on kunagi kedagi tõeliselt armastanud, peaks "Inimese hääles" olema väga palju tuttavat. "Lihtsat, argist, ilusat ja inetut, kõike."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: