Laupäeval esietendub Linnateatri lavaaugus digitaalne "Inimese hääl"

Veel kunagi ei ole Tallinna Linnateatri publik olnud näitlejast nii eraldatud ja samas nii lähedal kui selle suve esimest lavastust vaadates. Laupäeval esietendub Linnateatri lavaaugus digitaalne monodraama "Inimese hääl".

Kolm etendust jõuab vaatajateni paralleelselt nii Lavaaugus kui ka interneti vahendusel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Vaevalt, et Jean Cocteau oskas umbes sada aastat tagasi "Inimese häält" kirjutades ennustada, kui suure rolli omandab telefon järgnevate põlvede elus. Erilise teravusega kõnetab see tekst nüüd, eriolukorra ja isolatsiooni kevadel, kus vajadus inimliku läheduse järele on saanud uue tähenduse.

Näidend räägib naisest, kes helistab armastatud mehele. Kolme nädalaga valminud lavastuse eriline vorm on väljakutse nii peaosalisele Evelin Võigemastile kui ka lavastaja-debütant Kristjan Suitsule.

"Ma ei ole monolavastust kunagi teinud, ei ole ka publikuga seina vahel olnud. Ta on selline vahepealne, ma pean hakkama operaatoriga arvestama, ja publikuga ja samal ajal olema totaalses isolatsioonis, üksinda oma kinnises ruumis," ütles Evelin Võigemast.

"Kuigi jah, ma ütlen siin selles vahepealses ajas, et iga telefoni kõne, mis ma ükskõik kellega tegin tundus juba nagu osa proovist. Vaatasin isegi, kuidas tütar räägib telefoniga, läheb kõndima. Ja samas eile, kui mul lõppes proov, siis helistas mulle üks kallis inimene ja ma saatsin sõnumi, et ma ei jaksa rääkida. Kui oled proovis nii kaua tundide viisi. Kolm nädalat tegelikult ma ei ole rääkinud, sest enam ei jaksa," lisas Võigemast.

kunstnik-lavastaja Kristjan Suits ütles, et peamine on inimesele lähedale jõudmine. "Ka online-publikule, kes meie jaoks on peamine publik. Kas me jõuame neile lähedale ja siinkohal ma ütlen, et kindlasti kasutage kodus kõrvaklappe ja pange see tablet või sülearvuti akna peale, siis saate sellest veelgi parema elamuse," rääkis Suits.

Esialgu mängitakse inimese häält kolm korda juunis ning kui lavaaugus on piletid traditsiooniliselt välja müüdud, siis online-saalis piiranguid pole.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: