Rahvusraamatukogu kuulutas välja hanke kogu Eesti e-laenutuse leidmiseks

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Eesti Rahvusraamatukogu Autor/allikas: Teet Malsroos/Rahvusraamatukogu

Rahvusraamatukogu koostöös kultuuriministeeriumiga kuulutas välja riigihanke üle-eestilise e-raamatute tasuta laenutuse loomiseks. Laenutusriiulile tulevad eelkõige Eestis kirjastatud audio- ja e-raamatud.

Kõikidele eestlastele mõeldud e-laenutus peab olema kättesaadav sõltumata inimese asukohast Eestis või ka maailmas. Uue süsteemi loomise asemel otsib Rahvusraamatukogu hankega parimat teenusepakkujat, kellel oleks olemas nii laenutuskeskkond ja -rakendused kui ka laenutusvalmis väljaanded.  

Hanke maht on 200 000 eurot ning sellega on plaanis hankida selle aasta sügisest kuni 2022. aastani juurdepääs vähemalt 3000 erinevale audio- ja e-raamatule. Järgmise aasta algusest on plaanis suurendada nii teoste nimetuste kui ka nende laenutuskordade arvu, teenusepakkuja on plaanis leida kuni 2022. aastani.

Üle-eestiline e-väljaannete tasuta laenutus peab tagama lugemiskogemuse nii arvutist kui ka erinevates nutiseadmetes, samuti peab olema võimalik e-väljaandeid lugeda ilma internetiühenduseta. 

Riigihanke pakkumiste esitamise tähtaeg on 1. september, keskkond on plaanis kättesaadavaks teha oktoobri keskpaigaks. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: