Tallinna kunstihoones on pagulas- ja koroonakriisist inspireeritud näitus

Tallinna kunstihoone galeriis avati näitus "Vastuvoolu jutustades", kus saab näha fotosid, gravüüre ja tekste, mis on inspireeritud pagulaskriisist ja koroonapandeemiast.

"Vastuvoolu jutustades" on sündinud Alina Bliumise ja Tanja Muravskaja koostöös. Kahte autorit ühendavad lapsepõlv kommunistlikes Ida-Euroopa riikides ja huvi inimestele seatud barjääride ning rahvusliku identiteedi vastu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me alustasime näituse planeerimist eelmisel aastal. Me arutasime seda kunstnikega ja ma kahtlesin, kas tänases globaliseerunud maailmas on mõtet rääkida rahvuslikust identiteedist. Kuid siis tuli pandeemia, mis tähendas, et me nägime jälle väga selgeid rahvuslikke määratlusi ja piire tekkimas ning inimesi üksteist kartmas. Seega sai näituse fookus meile selgeks," selgitas kuraator Corina Apostol.

Tanja Muravskaja on Tallinnas elav fotokunstnik, kes on peamiselt käsitlenud identiteedi küsimusi Eesti ühiskonnas. Muravskaja on esindatud näitusel nelja tööga, millest kaks on uued.

"Üks on Brüsselis pildistatud pärast pandeemiat, pärast isolatsiooni. Täiesti uued portreed. See seeria räägib sellest, millised suhted inimeste vahel tekivad siis, kui sa kohtud inimestega, ootad isolatsiooni lõpuaega ja siis lõpuks nad tulevad su stuudiosse ja on valmis olema ja valmis suhtlema," kirjeldas Muravskaja.

New Yorgi kunstniku Alina Bliumise töö "Suurte kaslaste amatöörvaatlus passikontrollis" on kogunud erinevate kaslaste kujutised riigipassidelt ja need taasesitanud gravüüridena.

Bliumise tööst on ka näituse raames tehtud lipud, mis lehvivad Tallinnas eri paikades.

Teoseid saab näha kunstihoone galeriis 6. septembrini.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: