Neil Young kaebas Trumpi kampaaniameeskonna kohtusse

Neil Young palus Trumpi kampaaniameeskonnal oma muusika kasutamine lõpetada juba 2015. aastal.
Neil Young palus Trumpi kampaaniameeskonnal oma muusika kasutamine lõpetada juba 2015. aastal. Autor/allikas: SCANPIX / AFP / ALICE CHICHE

Neil Young esitas teisipäeval New Yorgi föderaalkohtusse hagi president Donald Trumpi kampaaniameeskonna vastu oma muusika kasutamise lõpetamiseks poliitilistel üritustel.

Young postitas koopia kohtuasja dokumendist ka oma veebilehele Neil Young Archives. See puudutab tema lugude "Rockin' in the Free World" ja "Devil's Sidewalk" kasutamist Trumpi presidendikampaania üritustel, vahendab Pitchfork.

"Selle kaebuse eesmärk ei ole näidata üles lugupidamatust Ameerika kodanike õiguste ja seisukohtade ning nende vabaduse suhtes toetada enda valitud kandidaati," seisab dokumendis. "Kuid hageja [Neil Young ja tema muusikakirjastaja Silver Fiddle Music – toim] ei saa heas usus lubada, et tema muusikat kasutatakse lõhestava, mitteameerikaliku ning ignorantsusele ja vihkamisele üles ehitatud kampaania teemalauluna."

Kohtuasjas seisab ka ka, et kampaaniameeskond on tahtlikult eiranud hageja palvet lugusid üritustel mitte mängida ja tahtlikult jätkanud lugude esitamist vaatamata sellele, et neil puudub selleks litsents ja hoolimata teadmisest, et selleks on vaja litsentsi.

Young on korduvalt olnud vastu sellele, et Donald Trump kasutab kampaaniaüritustel tema muusikat – eriti lugu "Rockin' in the Free World". Pärast seda, kui Trump mängis seda laulu hiljutisel kampaaniaüritusel Mount Rushmore'i riiklikul mälestusüritusel Lõuna-Dakotas, kirjutas Young Twitteris, et talle selline asi ei sobi ja ta on solidaarne Ameerika pärismaalaste lakotadega [Rushmore asub lakotadelt ebaseaduslikult ära võetud maal – toim].

Juba 2015. aastal, kui Trump presidendiks kandideeris, ütles Youngi mänedžer-firma, et Trumpil ei ole luba loo "Rockin' in the Free Worldi" kasutamiseks.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: