Mägede Hääl avalikustas uued esinejad ja ajakava

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Duo Maarja Nuut ja Ruum. Autor/allikas: Virge Viertek

14.–15. augustil Kohtla-Nõmmel Eesti kaevandusmuuseumis ja Jõhvis Jaama 6 loomekeskuses toimuvale festivalile Mägede Hääl lisandusid uute esinejatena Maarja Nuut & Ruum, Chemsex Trails, Haigla Pidu & Nikolajev.

Duo Maarja Nuut & Ruum, Chemsex Trails ning Haigla Pidu DJ-d koos produtsent Nikolajeviga lisandusid 14. augusti põhiprogrammi.

Rahvusvaheliselt hinnatud duolt Maarja Nuut & Ruum on sügisel oodata teist kauamängivat albumit "World Inverted", mille nimilugu ilmus singlina suve alguses. "See on apokalüptiline poeesia maailmast, kus ilusad hinged otsivad sügavaimat võimalikku ühendust – armastust," on Nuut ja Ruum ise kirjeldanud.

Chemsex Trails tuleb festivalile koosseisus Tapes, Mihkel Kleis ja Steve Vanoni. Londoni päritolu produtsent Tapes ehk Jackson Bailey tegutseb muuhulgas ka teknoduos Rezzett ning on loonud muusikat robootiku ja filosoofi Riccardo Manzotti kontseptsioonidest insipreeritud filmile "The Clothes Theatre". Sama produktiivne on põhiliselt Ratkilleri ja Edasi artistinimede all toimetav Mihkel Kleis. Grupi kolmas liige on Kalifornia päritolu kunstnik ja muusik Steve Vanoni, kelle saksofonimäng on lisaks Chemsex Trailsile kõlanud ka tänavusel Mägede Häälel taasühineva Ajukaja & Mart Avi etteastetel.

Möödunud aasta Mägede Hääle raames kaevanduspargi aherainemäe jalamil avatud skeitpargis võtavad ka tänavu koha sisse Haigla Pidu DJ-d Ats Luik ja Kristopher Luigend, kellega liitub Nikolajev.

Varem välja kuulutatud festivali avapäeva live-esinejad on Oko Ebombo Prantsusmaalt, Eesti shoegaze'i ja dreampop'i nimed Pia Fraus ja Holy Motors, Jarek Kasar, Ajukaja ja Mart Avi ning elektroonikakooslused Vera Vice ja HUNT.

Lisaks avab festival kaevandusmuusemis koostöös Kino Sõpruse ja Eesti Filmi Instituudiga kino "Družba", kus saab näha Ida-Viru tööstusfilmi klassikat ja eksperimentaaldoki "Küte" esilinastust.

Laupäeval, 15. augustil jätkub festival Jõhvis aadressil Jaama 6 asuvas loomekeskuses, kus esinevad DJ-d ja produtsendid Bass 372 (Bisweed, PTF1987, q100), Artjom & Park Ranger, Smoke Break, Bible Club, Bobek ning Teetsov-Faulkner.

Mägede Hääl 2020 programm ja ajakava

Reede, 14. august
Eesti Kaevandusmuuseum, Kohtla-Nõmme

Kohtla-Raju pealava:
18.00 Vera Vice
19.00 Aujukaja & Mart Avi
20.00 Chemsex Trails
21.00 HUNT
22.00 Jarek Kasar
23.00 Pia Fraus
00.00 Oko Ebombo (FR)
01.00 Maarja Nuut & Ruum
02.00 Holy Motors

Skeitpargi lava:
Haigla Pidu & Nikolajev
Täpne ajakava avalikustatakse festivali eel

Festivalikino "Družba"
"Keemia, jah" (1964, rež Harri Rehe)
"Eldoraado" (1971, rež. Ülo Tambek)
"Küte" (2020, rež. Ivar Murd, helilloja Aivar Tõnso). Esilinastus
Täpne ajakava avalikustatakse festivali eel

Laupäev, 15. august

Jaama 6, Jõhvi
19.00–03.30
Artjom feat. Park Ranger, Bobek, Teetsov-Faulkner, Bass372, Bible Club, Smoke Break

Festivali kogu programm ja pealava ajakava on avalikustatud ka festivali kodulehel.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: