Galerii. Dokfoto keskus avas kohaliku tänavafotograafia ülevaatenäituse

{{1596728700000 | amCalendar}}

Juhan Kuusi Dokfoto keskus avas neljapäeval koostöös Fotomuuseumi ja Eesti Tänavafotograafiaga esimest korda Eestis kohaliku tänavafotograafia ülevaatenäituse.

Näitusel tutvustab keskus Eesti tänavafotograafia 40-aastast ajavahemikku, mis algab tinglikult 1980. aastast – sügavast Nõukogude ajast. Veel on näitusel 1990. aastate alguses toimunud Eesti taasiseseisvumise ning 1990. aastate Lääne kultuuri mõjutustega töid. Uue millenniumi tänavapilt avab juba tuttavama perspektiivi ning näituse ajaline trajektoor lõpeb 2020. aastaga. Neljakümne aastaga on muutunud Eesti tänavate ilme, inimene ja ka fototehnika.

Fotograaf Peeter Langovitsi sõnul toona tänavafotograafiast ei räägitud, siis oli lihtsalt pildid elust enesest. "Üks osa oli see, mis tõesti oli elust enesest, aga teine osa oli see, kus näidati tegelikkust sellisena, kuidas seda taheti näha. Mina olin see, kes püüdis elu jäädvustada sellisena nagu ta on."

Fotograaf Aron Urbi sõnul on tänavafotograafia hea kanal, et anda pilt sellest, mis parajasti inimeste ümber toimub. "Tegelikult on mu pildid ka inimestevahelistest suhetest. Sellest, kuidas inimesed toimivad linnakeskkonnas ja milline on nendevaheline dünaamika," rääkis ta "Aktuaalsele kaamerale".

Näitusel on eksponeeritud autorid, nagu Aare Leinpere, Aiki Järviste, Ain Protsin, Andres Teiss, Andrii Mur,  Anso Matt, Ardi Kivimets, Arno Saar, Aron Urb, Eino Pärnamets, Erko Ever, Eve Toomla, Harald Leppikson, Heiki Sirkel, Heikki Leis, Indrek Pleesi, Iris Kivisalu, Josif Brašinski, Jüri Talts, Kalju Suur, Kalmer Allik, Maiké Tubin, Mark Raidpere, Martin Murusalu, Mati Hiis, Mihkel Ulman, Olev Kõll, Oskar Vihandi, Peeter Langovits, Priit Loog, Rait Tuulas, Reelika Vilt, Sanna Larmola, Sven Ustintsev, Targo Miilimaa, Tiina Kõrtsini, Tobias Tikenberg, Tõnu Noorits, Väino Meresmaa ja Ülo Josing.

Näituse kuraatorid on Airi Leon, Kristel Aimee Laur, Tanel Verk, Toomas Järvet. Näitus on avatud 11. oktoobrini.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: