Galerii. Setomaa vald avas kohaliku elu edendamiseks saatkonna

Neljapäeva keskpäeval heisati Imavere lähistel Paia ristis Setomaa lipp ja avati Seto saatkond.

Tegemist pole siiski diplomaatilise esindusega, kuid sealt saab teavet Setomaal toimuvate kultuurisündmuste kohta, osta seto käsitööd ja meeneid ning toidukraami.

Seto saatkond asub Tikupoisi restorani taluturu müügikioskis, mille tunneb ära seto rahvarõivais mehe ja naise kujutise järgi.

"Seto kultuuri püsimajäämiseks on väga oluline, et vanavanemad elaksid lastelastega. See tähendab seda, et kui Setomaal on töökohti, siis inimesed ei rända sealt välja ja lapselapsed saavad olla vanavanemate juures," rääkis Setomaa liidu juhatuse esimees Margus Timmo.

"Kuna töökohad on Setomaal, siis me katsume luua neile müügivõimalusi, et tekitada neile teenimisvõimalus. Teine pool on olla avatud infopunkt ja jagada turistidele infot sündmustest Setomaal – seto kostipäevast, toitudest. Kõike seda, mis meil väärtuslikku on," lisas ta.

Seto saatkonna pühitses Miikse ja Luhama koguduse preester Peeter Uibo, setode punavalge ristilipu heiskas vallavanem Raul Kudre.

"Meil on tegelikult ka plaanis, et kuna Põltsamaal ja Kesk-Eestis on setode kogukond päris suur, siis ka siin teha väikseid kultuuripäevi või -õhtuid," rääkis Kudre.

Juba praegu võib iga soovija osta Seto saatkonnast viisa, mis tagab pääsu eeloleval laupäeval Kolossova külas peetavale Seto kuningriigi päevale.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: