Galerii. Meriliis "MERU" Rinne avas näituse sisemisest koletisest

SOLARIS Galeriis avas isikunäituse "There is a monster inside me – feed her love / Minu sees elab koletis - anna talle armastust" Suurbritannias elav Eesti maalikunstnik Meriliis "MERU" Rinne.

"Minu uus näitus on sarnaselt varasemale küll naiselik, kuid ka üldinimlik, rääkides seekord igas ühes peituvast pahupoolest, kauni fassaadi taga pimedas nurgas istuvast koletisest, kes omakorda on sisemiselt õrn, vajades tähelepanu, hoolt ja armastust. Viisid oma unistuste täitmiseks teevad meid tihti nii teiste kui iseenda jaoks vastuoluliseks ja arusaamatuks. Minu isiklikud ja elulised kogemused ning eriomane ekspressiivne esteetika ongi näitusel selle konflikti materjaliks ja ühtlasi lahendamise vahendiks," kirjeldab autor oma värskeimat loomingut.

Meriliis "MERU" Rinne on Eesti kunstnik, kes elab ja töötab Suurbritannias. Tema peamiseks meediumiks on maal, kuid ka skulptuur, video, foto ja performanss. Ta on esinenud nii kodu- kui välismaal personaal- ja grupinäitustega, millest viimaste hulka kuuluvad isikunäitus pealkirjaga "Kui ma esimest korda roosat nägin, tahtsin ma karjuda" Haus Galeriis ning "Memory & Landscape" Art 23 Gallery's Londonis.

Kunstinäituse avamisele loob muusikalist fooni Rhythm Doctor (Eesti/ UK).

Näitus jääb avatuks kuni 7. novembrini.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: