Laupäeval lähevad enampakkumisele 56 eesti kunstniku teosed läbi sajandi

Repro Olev Subbi maalist „Lend üle linna“.
Repro Olev Subbi maalist „Lend üle linna“. Autor/allikas: repro

Laupäeval, 21. novembril tuleb enampakkumisele rohkem kui 70 teost 56 Eesti kunstnikult. Sügisoksjoni vanim töö on Oskar Georg Adolf Hoffmanni 1890. aastal valminud maal "Magav valvur". Lisaks on oksjonil esindatud Olev Subbi, Gustav Raud jt kunstnikud, nagu Ants Laikmaa, Johannes Võerahansu, Richard Sagrits, Richard Uutmaa, Miljard Kilk.

"Oksjonile tuleb täiesti erakordne pallaslase Gustav Raua 1943. aastal valminud õlimaal "Tartu vaade", millel kunstniku käekiri avaldub pallaslaste koolkonnale omaselt," rääkis galerii Vernissage juhataja Kristiina Radevall kunstiteosest "Tartu vaade"

"Kevadine linnavaade on loodud otsekui ühe hingetõmbega – maal justkui elaks. Meistriteos kuulub kindlasti Raua maastiku- ja veduudižanri tippteoste hulka ja teeks au igale muuseumile," lisas Radevall.

Repro Gustav Raua teosest "Tartu vaade". Autor/allikas: repro

Pallase lõpetanud kunstnik Gustav Raud (1902–1968) oli Tartu portree- ja maastikumaalija, kelle laadi iseloomustab lai ja hoogne pintslikäsitlus, koloriidis aga sagedased koobaltroheliste ja -siniste, ka tuhmsiniste ja ookertoonide kooslused.

"Eesti kunstihuviliste pilgud on kindlasti pööratud ka Olev Subbi loomingule, millele on viimasel aastal mitu näitust pühendatud. Oksjonile tuleva kahe Subbi maali, "Jõekallas Karepal" ja "Lend üle linna" valmimise vahele jäi 43 aastat," rääkis Radevall.

"Eri ajastutest pärit maalid annavad võimaluse vaadelda kunstniku stiili ja väljenduslaadi muutust ajas. Hilisemal perioodi tavatses Subbi vastandada looduslähedast ja mahedamalt käsitletud pildiosa abstraktsele ja jõulisele kujundile," lisas ta.

Reprod Olev Subbi maalist "Jõekallas Karepal". Autor/allikas: repro

Enampakkumisel on esindatud Ants Laikmaa, Johannes Võerahansu, Richard Sagritsa, Richard Uutmaa, Olev Subbi, Elmar Kitse, Eduard Wiiralti, Eduard Ole, Oskar Georg Adolf Hoffmanni, August Janseni, Miljard Kilgi, Toomas Vindi, Raul Meeli, Sirje Runge, Malle Leisi, Ludmilla Siimu, Salome Trei, Kaljo Põllu, Ülo Soosteri jt looming.

Vernissage galerii sügisoksjon toimub laupäeval, 21. novembril Hilton Tallinn Park hotellis, kuid oksjonil saab osaleda ka veebis. Oksjonile tulevate teoste näitus on avatud kuni 20. novembrini Vernissage galeriis.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: