Aimar Ventsel esitleb raamatut pungiuurimusest

Detail Aimar Ventseli raamatu
Detail Aimar Ventseli raamatu "Punks and Skins United: Identity, Class and Economy of East German Subculture" kaanepildist.

Eesti Rahva Muuseum (ERM) jätkab 2021. aastal oma loengusarjaga "Maailm ja rahvas". Reedel, 15. jaanuaril esitleb oma uut raamatut "Punks and Skins United: Identity, Class and Economy of East German Subculture" Aimar Ventsel. Õhtu jätkub bändi Huiabella Fantastica punkkontserdiga.

Saksamaal on üks maailma aktiivseimaid punk-skeenesid. Punkkultuuri ajalugu on selles riigis aastakümnete vanune ning seal välja kujunenud pungi stiil ja vorm on omaette nähtus.

Raamat on Aimar Ventseli enam kui viieaastase uurimistöö tulemus. Selles uurimuses on rõhk Ida-Saksa punk- ja skinhead-kultuuril, mille autor asetab laiemasse konteksti.

Diskussiooni Aimar Ventseliga juhib Karin Leivategija.

Esitluse järel jätkub õhtu DJ Ventseli muusikaga ja dokumentaalfilmi "Pets ja Berliin" katkete näitamisega. Õhtu lõpetab Eesti-Soome (Talsinki) punkansambli Huiabella Fantastica kontsert.

Kogu sündmus toimub Jakob Hurda saalis ning on tasuta. Raamatuesitlust saab jälgida ka ERM-i Youtube'i ja Facebook kanalil.

Sündmuse külastamine toimub vaid ette registreerinute nimekirja alusel. ERM palub kõigil külalistel kanda maske ning hoida teiste külastajatega distantsi.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: