Rakvere teater toob Urmas Lennuki "Ükssarvikute farmi" tagasi mängukavva

"Ükssarvikute farm" - Anneli Rahkema - Peeter Rästas - Silja Miks - Liisa Aibel. Autor/allikas: Alan Proosa

Publiku soovil toob Rakvere teater Urmas Lennuki "Ükssarvikute farmi" taas teatri mängukavasse.

Eesti kirjandusklassikaga mängiv "Ükssarvikute farm" on lugu kolmest naisest, kes kirjanduslukku kinni jäänud: Raja Teelest, Tammsaare Tiinast ja Mäeküla Marist. Lutsu, Tammsaare ja Vilde poolt raamatukaante vahele vangi pandud naised nõuavad oma äpardunud eluga vanaema juurde sattunud kirjanik Heldurilt vastuseid.

Teele ei soovi olla abielus Tootsiga, vaid ihkab Arnot. Mari Prillup "Mäeküla piimamehest" pärib, mis põhjusel oli ta nõustunud paruni armukeseks hakkama. "Tõe ja õiguse" Tiina nõuab selgust, mis juhtus pärast Tammsaare epopöa viiendat osa. Kõigil on palve fiktiivsele kirjanikule, kelle vanaema kappidest nad üksteise järel välja poevad, et neid "ümber kirjutataks".

Loo on kirjutanud ja lavastanud Urmas Lennuk. Kunstnik Liisa Soolepp, valguskujundaja Roomet Villau. Osades Liisa Aibel, Helgi Annast, Silja Miks, Anneli Rahkema ja Peeter Rästas.

Esietendus toimus 2017. aasta septembris. Toonaste parimate rollide eest pälvisid Rakvere teatri kolleegipreemiad Silja Miks (Raja Teele), Anneli Rahkema (Mari Prillop) ning parima lavastuse eest Urmas Lennuk.

Järgmiste etenduste kuupäevad leiab Rakvere teatri mängukavast.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: