Kellerteatris tuuakse lavale lahendamata mõrvamüsteerium

Veebruari viimasel päeval esietendub Kellerteatris Vahur Kelleri poolt ellu äratatud Edgar Allan Poe kummituslik mõrvamüsteerium "Marie Rogêt' mõistatus".

"Marie Roget mõistatus" on Edgar Allan Poe teine lugu detektiiv Auguste Dupini novellide seerias. Charles Baudelaire nimetas seda jutustust "meistriteoseks" ja "imeks". See on esimene kirjanduslik mõrvamüsteerium, mis põhineb tõestisündinud lool.

Poe püüdis poolteist aastat peale sündmusi lahendada ajakirjanduses ilmunud artiklite põhjal kauni tubakaneiu Mary Rogersi kadumise mõistatust. Ta viis New Yorgis sündinud loo tegevustiku Pariisi ja nimetas Mary Rogersi – Marie Roget'ks. Kuigi Poe analüüs on jutustuses vaimustav, ei õnnestunud suurel kirjanikul siiski süüdlaseni jõuda ja Mary Rogersi juhtum on tänaseni lahendamata.

180 aastat hiljem otsis Vahur Keller välja selle saladusliku looga seotud mälestused, tõendusmaterjalid, teooriad ja legendid ning saatis avastatud faktide valguses detektiiv August Dupini uuesti juhtumit uurima. Kirjanik Poe ja tema loodud tegelane Dupin äratavad lavastuses ellu juhtumiga seotud inimesi ning lahkavad läbisegi nii fakte kui fantaasiaid – kõik selleks, et leida tõde. Kui mõrvamüsteeriumi asub lahendama Auguste Dupin, ei pääse isegi tema autor Edgar Allan Poe kahtlusaluste ringist. Ükski lugu ei ole vana, kuni see ei ole lõpetatud.

Edgar Allan Poe rollis on Riho Rosberg, detektiiv Auguste Dupini mängib Meelis Kubo, Mary Rogersit Liis Haab. Lavastaja ja helikujundaja on Vahur Keller, kunstnik Britt Urbla Keller, koreograaf Kristina Paškevicius, maskikunstnik Sandra Lange, valgus- ja videokujundaja Rene Topolev ja grimmikunstnik Evelin Sulg.

"Marie Roget mõistatuse" esietendusega 28. veebruaril tähistab Kellerteater ka oma sünnipäeva. Põnevike, müsteeriumite ja krimilugude väljatoomisele keskendunud teater on tegutsenud nüüdseks juba kaks aastat.

Kahe aasta jooksul on välja toodud 8 lavastust, antud üle 220 etenduse ja korraldatud mitmeid kontserte, millest on osa saanud üle 12 000 inimese.

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: