Joala pärijad katkestasid läbirääkimised ja nõuavad monumendi eemaldamist

{{1613377140000 | amCalendar}}
Foto: Olev Kenk/ERR

Jaak Joala pärijaid esindav advokaadibüroo teatas, et pärijad katkestavad Jaak Joala monumendi üle toimunud läbirääkimised MTÜ Meie Viljandiga ja seda esindava Harri Juhani Aaltoneniga. Pärijad jäävad oma nõudmise juurde monument eemaldada.

Advokaadid Erki Vabamets ja Maarja Pild selgitasid, et neile sai läbirääkimiste käigus teatavaks, et Harri Juhani Aaltonen on 17. jaanuaril esitanud Patendiametile taotluse sõnamärgi "Jaak Joala" registreerimiseks kaubamärgina.

2. veebruaril toimus kohtumine, kus otsiti võimalusi, kuidas muuta monument võimalikult sarnaseks selle algsele kavandile ehk selliseks, mille kohta Maire Joala oli nõusoleku andnud ning mis Jaak Joala väärikust austavalt täidaks linnaruumi. 

"Eesmärk oli, et see kuju oleks võimalikult sarnane sellele, millele on ka nõusolek antud. Ei olnud sellel algsel eskiisil ei värvilisi tulesid, ei olnud sellel kuldseid plaate, ei olnud sellel erinevas kirjastiilis kirjutatud tekste. Ja ka selle heli kohta ei olnud niivõrd teada. Nii et need erinevad värvikirevad materjalid on tekitanud palju küsimusi ja selline diskolik olek ei lähe kokku Jaak Joala pärandiga. /.../ Positsioon on selline, et sellisel kujul monument teotab isiku au ja seega on võimalik vaielda ka kohtus," rääkis Maarja Pild ERR-ile.

"Aaltonen ei maininud kohtumisel poole sõnagagi, et ta on napilt kaks nädalat varem esitanud Jaak Joala nime kaubamärgina registreerimiseks taotluse ja sellega on ta näidanud end minu hinnangul ebaausa inimesena, kellega Jaak Joala pärijad läbirääkimisi pidada ei soovi," lisas Erki Vabamets.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: