Raadioteatri saate "Sõna on laval" uus osa keskendub Kitzbergi draamale "Kauka jumal"

Indrek Taalmaa VAT teatri lavastuses
Indrek Taalmaa VAT teatri lavastuses "Kauka jumal" Autor/allikas: Siim Vahur

Raadioteater alustas 20. veebruaril uue saatesarjaga "Sõna on laval", mis talletab märgilisi lavahetki monoloogide kaudu. Sarja teine saade on pühendatud näitemängule eesti klassikast: August Kitzbergi aegumatule draamale "Kauka jumal".

Esmakordselt lavastas "Kauka jumala" Vanemuises Karl Menning 1912. aastal. Esimene Mogri Märt oli näitleja Carl Treumundt.  

VAT Teatri "Kauka jumal" esietendus 14. novembril 2019 Rahvusraamatukogu teatrisaalis. Dramaturg Mihkel Seeder. Lavastaja Margo Teder.

Mogri Märdi monolooge esitab ja sellest rollist räägib näitleja Indrek Taalmaa.

Mogri Märt: "Rahast pole maailmas midagi tähtsamat. Ma räägin tõsiselt. Terve oma elu olen ma raha kokku ajanud, sest elada saab ilma sugulase, sõbra, kuradi või jumalata, aga ilma rahata ei saa. Raha on võim. Ja võim on elu ise. Aga elu peab jätkuma."

Saates kummitavad ka varasemad Mogri Märdid ning kasutatud on motiive helilooja Ann-Lisett Rebase muusikalisest kujundusest lavastusele.

"Sõna on laval" on eetris kord kuus. Teist saadet saab kuulata sel laupäeval, 20. märtsil kell 19.05. Vikerraadios, pühapäeval, 21. märtsil kell 7 Raadio 2-s ja kell 15.05 Klassikaraadios  .

Saate autor Pille-Riin Purje, helirežissöör Külliki Valdma. 

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: