Vilen Künnapu: galerii tegemine on mu eluunistus

Maalikunstnike liit on koostöös Kadrioru Plaza ning advokaadibürooga Sirel ja Partnerid avanud galerii, kus teosed paiknevad läbi nelja korruse ulatuvas fuajeegaleriis. Kaaskuraator Vilen Künnapu tõdes, et galerii tegemine on olnud tema eluunistus.

Avanäitusena on üleval Eesti Maalikunstnike Liidu kolmas pargi teemaline näitus "PARK JA LINN", mis keskendub seekord urbanistlikule rohelusele ehk inimkultuuri ja looduse ühisosale. Väljas on ligi neljakümne autori teosed, esindatud on erinevad põlvkonnad ja stiilid.

Näituse kuraatorid on Tiiu Rebane, Karl-Kristjan Nagel ja Kadrioru Plaza arhitekt Vilen Künnapu.

Kaaskuraatori Vilen Künnapu sõnul oli galerii tegemine tema eluunistus. "Minu diplomitöö oli Rakvere mäele kunstikeskus ja Ain Padrikuga proovisime Viru keskuse üles teha kunagi Eesti Tallinn Guggenheimi muuseumi, aga aeg oli liiga varane, ei õnnestunud, aga nüüd õnnestus," rääkis Künnapu. "Inimene tuleb siia Kadrioru Plaza majja ja satub kohe ümmargusse aatriumisse."

"Kõige kavalam on kohe minna lifti, sõita neljandale korrusele ja hakata siis ringiratast alla tulema," soovitas Künnapu.

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: