Galerii: Ajaloomuuseumi jazzinäitus avati politsei- ja piirivalveorkestri rongkäiguga

Ajaloomuuseumi Maarjamäle tallihoones avati uus näitus "Jazz idealism 1967", mis avab 1967. aastal Tallinnas toimunud jazzifestivali tagamaid. Näitus avati politsei- ja piirivalveorkestri rongkäiguga, mis algas Russalka mälestusmärgi juurest ja suundus mööda Pirita teed muuseumisse.

Näituse "Jazz idealism 1967" aluseks on legendaarne Tallinn '67 jazzifestival, mil 11. kuni 14. maini 1967. aastal täitus Kalevi spordihall igaõhtuselt 3000 kuulajaga. Lavale astus veerandsada nii Nõukogude Liidust kui ka välismaalt kohale tulnud ansamblit, teiste seas esimene Ameerika ansambel, samal aastal jazziajakirja Down Beat kriitikute poolt aasta ansambliks valitud Charles Lloydi kvartett.

Olulise tõuke selleks näituseks andis aga kuraator Heli Reimanni viis aastat kestnud teaduslik uurimistöö, peagi on oodata Reimannilt ka selleteemalist monograafiat. Näitusega kaasnevate eriürituste projekte juhib Eesti Muusika Kuulsuste Koja eestvedaja Risto Lehiste.

Tallihoones saab näha nii lühivideosid, mille hulgas on ka intervjuusid artistidega, kes toona festivalil üles astusid, kui ka kuulda muusikat ja uurida kogutud instrumentidest loodud installatsiooni.

Näitus "Jazz idealism 1967"  on Maarjamäe lossi tallihoones avatud 3. oktoobrini.

 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: