Galerii. Algasid Bornhöhe teosel põhineva filmi "Kuulsuse narrid" võtted

Eduard Bornhöhe kirjandusteos "Kuulsuse narrid" jõuab filmina kinoekraanidele. Uue komöödiafilmi tegevus koorub lahti Tallinnas, kus algasid ka filmivõtted, lisaks jõuavad võtted Viljandisse. Vaatajateni jõuab kodumaine komöödia 2022. aasta alguses.

Eduard Bornhöhe jutustusel põhinev mängufilm viib vaataja üle-eelmise sajandi lõppu, kui Eestimaa oli veel tsaaririigi osa ja tärkamas oli uhkus oma rahvuse üle ja soov iga hinna eest oma rahvale midagi igavikulist kinkida – olgu selleks siis õhus lendav imemasin või maakeeli kirja pandud väärtkirjandus.

Filmi režissööri Ain Mäeotsa sõnul saab kirjandusteost kuulsusejanust ja eneseteostusest näha täiesti uues kuues. Näiteks on stsenarist Ott Kilusk kirjutanud Eduard Bornhöhe teistest lugudest juurde keskseid tegelasi.

"Film on saanud inspiratsiooni Bornhöhe teosest, kuid selle najal on üles ehitatud sisukas komöödia, kuhu on loodud uued karakterid ning lugu. See lugu räägib ambitsioonidest, armastusest ja inimlikust rumalusest." 

Peategelaste Saalomon Vesipruuli ja Tatika rolli kehastavad Karl Robert Saaremäe ja Veiko Porkanen, kellele lisaks jõuavad ekraanidele mitmed teised Eesti näitlejad.

"Esimesed võttepäevad on näidanud, et peategelaste ansambel töötab oodatust veelgi paremini ning võtteplatsil on tunda ülihead keemiat. Ekraanile jõuab ehe komöödia, mille peategelastele saamatusele ja unistustele saab kaasa elada ja ühtlasi kaasa tunda. Nende julgus katsetada ja ebaõnnestuda on hämmastusväärne, aga nad on veendunud, et utoopilistest ideedest võib sündida midagi suurt,"  ütles Mäeots.  

"Kuulsuse narrid" on esimene osa Eduard Bornhöhe 1892. aastal ilmunud satiirilisest jutustusest "Tallinna narrid ja narrikesed". Samanimelise filmi võtted algasid äsja Tallinnas ning teiseks võttekohaks saab olema Viljandi.  

Filmis mängivad Karl Robert Saaremäe (Saalomon Vesipruul), Veiko Porkanen (Tatikas), Maiken Pius (pesunaine Agnes), Ott Sepp (Värdi), Saara Nüganen, Marian Heinat, Loviise Kapper, Argo Aadli, Margo Mitt, Vallo Kirs, Margus Jaanovits, Guido Kangur, Stefan Kristofer Soeson, Ott Raidmets, Tiit Sukk ja Jüri Lumiste. 

Filmi režissöör on Ain Mäeots, stsenarist Ott Kilusk, operaator Mihkel Soe ja kunstnik Karoliina Kull. Filmi produtsendid on Kristian Taska ja Adeele Tähemaa Taska Film'ist ("O2", "Talve", "Klassikokkutulek") ning Tanel Tatter ja Veiko Esken Apollo Film Productions'ist ("Talve", "Vanamehe film"). Filmi levitab "Hea film".

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: