Ilmus komöödiafilmi "Kuulsuse narrid" treiler

Karl Robert Saaremäe filmis
Karl Robert Saaremäe filmis "Kuulsuse narrid" Autor/allikas: Pressimaterjal

Ilmus Eduard Bornhöhe teosel "Kuulsuse narrid" põhineva mängufilmi esimene ametlik lühiklipp. Film jõuab Eesti kinokavadesse 13. jaanuariks.

Eduard Bornhöhe samanimelisel jutustusel põhinev mängufilm "Kuulsuse narrid" viib vaataja aega, kus eestlaste rahvuslik iseteadvus oli alles tärkamas. Komöödia peategelasteks on mehed, kelle rinnus pakitseb soov oma rahvale midagi igavikulist kinkida – olgu selleks siis õhus lendav imemasin või maakeeli kirja pandud väärtkirjandus.

Tegijate sõnul on "Kuulsuse narrid" film kõrgetest püüdlustest rasketel aegadel. Lugu sellest, kuidas utoopiliste ideaalide teostumine võib takerduda kõige maisematesse asjadesse, ka ande ja vaimse ettevalmistuse puudumisse.

Stsenarist Ott Kiluski hinnangul on Bornhöhe tekstid juba kindlustanud koha Eesti filmiklassikas Kromonovi, Valtoni ja Meri "Viimse rekliikvia" näol. "Lisaks ajaloolistele jutustustele oli Bornhöhel ka annet huumoriks. Seda näitab tema jutustuste kogu "Tallinna narrid ja narrikesed", mille parim lugu ongi "Kuulsuse narrid"."

Kiluski sõnul mäletab tema generatsioon telelavastust armastatud näitleja-duoga, aga nooremad seda enam ei tea. "Just väärtuslik algmaterjal oligi põhjuseks, miks otsustasime selle loo uuesti tänapäevases kvaliteedis ja filmilikult jäädvustada, et humoorikat teost ka uutele põlvkondadele tutvustada."

Filmis mängivad Karl Robert Saaremäe, Veiko Porkanen, Maiken Pius, Ott Sepp, Saara Nüganen, Marian Heinat, Loviise Kapper, Argo Aadli, Margo Mitt, Vallo Kirs, Margus Jaanovits, Guido Kangur, Stefan Kristofer Soeson, Ott Raidmets, Tiit Sukk ja Jüri Lumiste.

Filmi režissöör on Ain Mäeots, stsenarist Ott Kilusk, operaator Mihkel Soe ja kunstnik Karoliina Kull. Filmi produtsendid on Kristian Taska ja Adeele Tähemaa Taska Filmist ning Tanel Tatter ja Veiko Esken Apollo Film Productionsist.

"Kuulsuse narrid" esilinastub Tallinnas 9. jaanuaril, Viljandis 11. jaanuaril ja Tartus 12. jaanuaril.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: