EKA lõputööde näitus toob publiku ette elukeskkonda kujundavad visioonid

EKA lõputööde näitus TASE '21
EKA lõputööde näitus TASE '21 Autor/allikas: EKA

28. mail avatakse Eesti Kunstiakadeemia igakevadine lõputööde festival TASE, mille keskmeks on magistritööde näitus.

TASE-l osalevad vabade kunstide, arhitektuuri, disaini ja kunstikultuuri magistrantuuri lõpetajad, lisaks toovad tänavu oma loomingu publiku ette mitmete erialade bakalaureuseastme lõpetajad. Peanäitust saadab mitmekülgne programm erialanäituste, kaitsmiste, TASE FILMI jpm põnevaga.

Suurem osa TASE '21 peanäituse teoseid on eksponeeritud EKA hoones, sh EKA Galeriis ja Väligaleriis. Patarei Merekindluses on väljas kaasaegse kunsti, muinsuskaitse ja konserveerimise, ehtekunsti ning keraamika lõputööd. Vent Space'is ARS Kunstilinnakus saab näha kaasaegse kunsti ja tekstiili magistritöid ning Lastekodu 1 galeriiruumis maaliosakonna lõputöid.

Festivali avamine toimub publikule 28. mail kl 17–22 kõigis viies peanäituse asukohas üheaegselt. Avamisel kuulutatakse välja nii Noore kunstniku kui Noore tarbekunstniku magistritaseme preemiad, bakalaureusetaseme preemiad aga lõpuaktusel, 18. juunil.

Noore kunstniku preemia magistritaseme laureaat valitakse kaasaegse kunsti eriala lõpetajate seast ning bakalaureusetaseme laureaat valitakse osakondade fotograafia, installatsioon ja skulptuur, maal ja graafika lõpetajate seast. Magistritaseme preemiaga kaasneb näituse võimalus Draakoni või Hobusepea galeriis. 

Noore tarbekunstniku magistri- ja bakalaureusetaseme preemiate laureaadid valitakse ehte- ja sepakunsti, keraamika, klaasi, moedisaini, nahakunsti, aksessuaari- ja köitedisaini ja tekstiili erialade lõpetajate seast. Magistritaseme preemiaga kaasneb näitus HOP galeriis. 

TASE '21 on avatud 18. juunini, teisipäevast pühapäevani kella 12.00–18.00. ARS projektiruumis ja showroomis ning Vent Space projektiruumis on näitused avatud kuni 13. juunini.

18. juunil avatakse TASE '21 lõputööde veebinäitus tase.artun.ee, mis viib selle laiemale publikule üle maailma. Veebi tulevad lisaks näitusel olnud teoste ka bakalaureusetaseme lõputööd ja portfooliod ning kunstikultuuri teaduskonna kirjalikud tööd. Eelmise aasta TASE töödega saab tutvuda aadressil tase20.artun.ee.

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: