Tudengitele kitsaks jäänud Eesti kunstiakadeemia saab järgmisel aastal lisahoone

Vaid kaks aastat tagasi uude majja kolinud Eesti kunstiakadeemia vaevleb ruumikitsikuses. Rajatav juurdeehitis toob leevendust, kuid mitte täielikku lahendust.

Juba järgmisel aastal avatakse EKA uus lisahoone Kunstiakadeemia Kotzebue tänava vastaspoolel, aadressil Kotzebue 10.

"EKA uue hoovihoone südameks on suur ruum suuremahuliste objektide tegemiseks või teisisõnu monumentaalstuudio, mille suure ruumi mahud on vastavalt 31 m pikk, 11 m lai ja 6 m kõrge," rääkis Eesti Kunstiakadeemia haldus- ja finantsdirektor Andres Tammsaar "Aktuaalsele kaamerale". "Selle ruumi laes on tõstemehhanism, kus saab ilusti suuremahulisi objekte liigutada. See on selle hoone südameks."

Lisaruumidesse tulevad veel ka digitaalne printimisstuudio, virtuaalreaalsuse stuudio, 3D-printimise nurk ja jätkusuutlikkuse materjalilabor.

"Hoone on arhitektuurselt mõeldud nii, et Kalamaja elanikud saavad hoonesse sisse vaadata ehk siis otstest on klaas ja seal on ilusti näha, millega selles suures stuudios tegeletakse," rääkis Tammsaar. "Lisaks on eriline see, et arhitektid panid ette, et hoone kaetakse valge anodeeritud alumiiniumiga ja kokkuvõttes võiks ta kaugelt näha välja nagu ilus valge köögimööbel."

EKA praegune maja avati 2018. aasta sügisel. Seda, et hoone kunstitudengite jaoks kitsaks jääb, teati juba ehituse ajal.

"Kui 2017-2018 ajal ehitusel viibisime, siis me tegelikult juba otsisime ja kammisime uusi võimalikke kinnistuid. Ja pärast seda hoonet, mille netomaht on 1100 ruutu, on meil endiselt lahendamata ruumiprobleeme," ütles Tammsaar. "Meil on puudu maalistuudiotest, EKA muuseumiruumidest ja laopindadest."

Lisaks uuele hoonele rajatakse Kotzebue 6 ja 6A aadressile ka EKA parkimis- ja õueala. Kolm lisakrunti Kunstiakadeemia ruumikitsikust siiski ei lahenda ja juba käivad läbirääkimised lisahoonete üle.

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: