Viljandis Koidu seltsimajas avatakse EKA tudengite näitus "Teine vaatus"

Eero Alev “Seeria”
Eero Alev “Seeria” Autor/allikas: Eero Alev

Viljandis Koidu seltsimajas saab 4. kuni 6. juunini näha EKA tudengite näitust "Teine vaatus", kus üheksa alustavat kunstnikku nii Eestist, Euroopast kui ka Aasiast täidavad oma loominguga teatrilava.

Tühi teatrilava on saanud pandeemia üheks sümboliks. Näitus jutustab loo tühjaks jäänud lavadest ja kodust kui kindlusest, kuhu viimase aasta jooksul oleme end kardinate taha peitnud. Teosed on loodud koroonaviiruse teise laine ajal, kantuna mõtetest ja tundmustest, mis kunstnike on tabanud: igatsus, võõrandumine, info üleküllus ja internetipõhine suhtlus. Esindatud on nii maal, vitraaž, skulptuur, videokunst, performance kui ka tantsukunst. 

Näitusel osalevad: Eero Alev, Jamie Dean Avis,  Muhhammad Suyfan Baig, Aino Garland, Liisbeth Horn, Georg Kaasik, Gregor Pankert, Brenda Purtsak, Maryn-Liis Rüütelmaa, Jonathan Stavleu, Elle Viies ja Junni Yeung. 

"Teine vaatus" on Eesti Kunstiakadeemia kuraatoriõppe ja kaasaegse kunsti õppekava ühisprojekt, mida juhendavad Anders Härm ja Margit Säde.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: