Solaris Galeriis näeb Neoekspreposti suhet ümbritsevaga

Kunstirühmituse Neoeksprepost uus näitus "Checking the Miracle" Solaris Galeriis tegeleb inimese suhtega ümbritsevasse keskkonda. Kolmiknäituse märksõnad on teatraalsus, rõõm ja ruumilisus.

Avatud kooslusega kunstirühmitus Neoeksprepost sai alguse 80-ndatel aastatel ning selle liikmeid ühendab eksperimenteerimisvaim. Seekord on koos Andro Kööbi ruumilised maalid, Urmas Puhkani skulptuurid ja Johann Kööbi kunstfotod, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kultuuriantropoloog Bianka Soe ütles, et komplekt töötab väga hästi. "Mulle meeldib leida näituselt helgust. Teostesse lisatud ootamatud sekkumised ei lase võtta ennast liiga tõsiselt. Tööd toimivad hästi üksikuna, kuid loovad ka kontseptuaalselt kogu ruumis tugeva ja tervikliku mulje," sõnas Soe.

Andro Kööbi suuremõõtmelised abstraktsed maalid sirutuvad seinalt otsesõnu vaatajale vastu.

"Tegelikult need maalid on vaadatavad ka täiesti libamisi mööda seina, et käige ümber maali 180 kraadi ja vaadake, et iga külg ongi kompositsiooni maalitud nii ühest otsast vaadates kui teisest otsast. See on nende eripära, nende ümber saab liikuda, nad muutuvad sellest," rääkis näituse idee autor, kunstnik Andro Kööp.

"Näituse teeb mänguliseks see, et siia on lisatud kolmemõõtmelisust ja ootamatuid tänapäevaseid sekkumisi. Vaatamata käsitletavatele tõsistele teemale – hinge elu ja tehnokraatilke maailma suheted – on näitus mänguline ja selle tõlgendusvõimalused jäetud vaatajale avatuks," lisas Bianka Soe.

"See on alguses täiesti abstraktne ja see on mõjutanud mingeid tundeid minu sees, millele ma hakkan otsima vormi, mis on värvides, pintslitöös, nendes mahtudes, et mina teen seda kui minu lugu, aga vaataja - sina vaatad ja näed sinu enda lugu," lausus Andro Kööp.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: