Galerii: Filharmoonia kammerkoor ja Tallinna kammerorkester kohtusid Naissaarel

Eesti filharmoonia kammerkoori ja Tallinna kammerorkestri juhib alates augustist Tõnu Kaljuste. Kollektiivid kohtusid 5. juunil Kaljuste kodusaarel Naissaarel.

Kaljuste võõrustas muusikakollektiive Naissaarel, mis on aastaid olnud paljude kultuurisündmuste algimpulsiks ning toimumispaigaks. Pärast dirigendi tervitussõnu Omari küünis katsetati vabaõhulava akustikat Hellerella tribüünidel helilooja Cyrillus Kreegi lauluga "Undsel ilmal".

Ühiselt tehti talgutöid, et korrastada ning puhastada maharaiutud võsast Tähtkantsi siseõu, mille amfiteatrilaadses süvendis on dirigendil mõte tulevikus rajada kontserdipaik.

Eesti filharmoonia kammerkoori kunstilise juhina alustab Tõnu Kaljuste 2021/2022 hooajal, mil kammerkoor tähistab oma 40. sünnipäeva. Esimesed kontserdid peadirigendina juhatab ta 7. ja 8. augustil, mil tähistatakse Veljo Tormise 91. sünniaastapäeval festivalil "Tormise tuules" Tallinnas ja Viljandis.

Kaljuste asutas Eesti filharmoonia kammerkoori 1981. aastal kammerkoori Ellerhein lauljate baasil. Ta oli selle kunstiline juht ja peadirigent 20 aastat. Samuti on ta Tallinna kammerorkestri asutaja (1993) ning alates 2019. aasta sügisest taas selle peadirigent ja kunstiline juht. Tema eestvedamisel on alates 2006. aastast toimunud Nargenfestival.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: