Jupiteris näeb Marek Piestraki ulmefilmi "Madude oru needus"

"Madude oru needus" Autor/allikas: Kaader filmist

Kuni 14. juulini on võimalik ERR-i veebikanalist Jupiter vaadata Poola lavastaja Marek Piestraki filmi "Madude oru needus", milles lõi kunstnikuna kaasa Priit Vaher, heliloojana Sven Grünberg ning üles astusid ka mitmed Eesti näitlejad.

"Madude oru needus" valmis Eesti ja Poola kineastide teise koostööfilmina pärast ülimenukaks osutunud 1979. aasta ulmefilmi "Navigaator Pirx". Film on taastatud ning saanud eestikeelse tõlke.

Prantsuse lendur Traven leiab 1950. aastate aastate alguses ühe sõjalise operatsiooni käigus Indo-Hiinas budistlikust templist kalliskividega kaetud laeka ja viib selle Euroopasse kaasa. Kolmkümmend aastat hiljem tuleb ta koos poola orientalisti Jan Tarnasiga ekspeditsioonile Tuhande Mao orgu, kuhu juhatab laekast leitud kaart. Džunglis saadab neid veetlev Christine, ajakirjanik, kellel on ohtlikke sidemeid. Peatselt on nende kannul mustad jõud ja tigedad maod.

Vaata filmi siit.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: