HÕFF-il tulevad näitamisele Sundance'i kesköise programmi hitid

"Kodutee kaob pimedusse" Autor/allikas: Kaader filmist

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival toob ekraanile maineka Sundance´i filmifestivali kesköise programmi parimad palad: Uus Meremaa õuduspõneviku "Kodutee kaob pimedusse" ja Rootsi õudusfilmi "Koputus".

Uus-Meremaa režissööri James Ashcrofti õuduspõnevikus "Kodutee kaob pimedusse" ("Coming Home in the Dark") saab perekonna väljasõidust loodusesse tõeline õudusunenägu, kui nad kohtuvad kahe tundmatuga. Või peaaegu tundmatuga. Mineviku varjud ärkavad ellu ja tulemuseks on brutaalne ja klaustrofoobne teekonnafilm.

Rootsi režissööri Frida Kempffi psühholoogilises õudusfilmis "Koputus" ("Knackningar") kolib noor naine pärast traagilisest õnnetusest saadud närvišokki uude korterisse, kus ta hakkab kuulma ülemisest korterist kostvat koputamist. See paneb ta kahtlema omaenda vaimses tervises. Aktuaalse sotsiaalse alltekstiga film süüvib õudusfilmi vahendeid kasutades psühholoogilise manipuleerimise varjatud maailma.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival toimub 13. kuni 15. augustini. Kavas on ligi 30 täispikka õudus-, ulme- ja põnevusfilmi rohkem kui kümnest riigist, lisaks leiab aset arvukalt üritusi. Kahel õhtul saab vaadata tasuta välikino.

Kogu kava kuulutab HÕFF välja juuli teisel poolel.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: