HÕFF-i lühifilmide võistlusprogrammi võitis Norra õuduskomöödia

„Haiglajäätmetesse sukeldujad”
„Haiglajäätmetesse sukeldujad” Autor/allikas: Kaader filmist

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali Euroopa lühifilmide konkursi võitis Norra õuduskomöödia "Haiglajäätmetesse sukeldujad", mida saab kuni 13. juunini vaadata PÖFFi veebikinos.

Anders Elsrud Hultgreeni pöörases 25-minutilises filmis puhkeb haiglas tõeline kaos, kui jäätmete hooletu käitlemise tõttu äratatakse ellu prügikastimutant.

"Julge ja meeltlahutav, tõeline žanrifilmi pidu, mis viib meid "Basket Case´i" ja (värvilise!) "Eraserheadi" maailma, see on armastuskiri rapperite ja rümbarebu austajatele, pakkudes ohtralt emotsioone," sõnas žürii, kuhu kuulusid Alan Hofmanis, Kaspar Viilup, Helen Vinogradov ja Andris Feldmanis.

Võiduga kaasneb Hõbedase Meliesi nimeline auhind ja pääs Euroopa parima lühikese fantaasiafilmi konkursi finaali. Võistlust korraldab Euroopa fantaasiafilmide festivalide föderatsioon, kuhu HÕFF juba üheksandat aastat kuulub.

Välja anti ka kaks eriauhinda. Finnegan Oldfield saab selle väljapaistva osatäitmise eest Prantsuse režissööri Alice Barsby filmis "Veteelanikud", mille kohta žürii ütles: "Originaalse kunstilise käekirjaga aktuaalne ja tähtis lugu, kus mängib lummav tõusev talent." Teine preemia läheb Soome režissööri Juho Fossi filmile "Lapseootus". "Minimalistlik žanrifilm, mis viib vaataja edgarallanpoelikku maailma, mida iseloomustab rõhuv süütunne veel toimumata sündmuste pärast ja kus tuleb lahti lasta ühest vähestest headest asjadest, mis elus on. Maailm, mille filmi autorid on lihtsate ja esteetiliste vahenditega loonud, sisaldab tugevaid paralleele meie vaimsest ja füüsilisest isolatsioonist muserdatud kaasajaga," kõlas žürii põhjendus.

Kõiki konkursil osalenud seitset filmi – ka Kaspar Ainelo müstilist draamat "Cerberus" – saab kuni 13. juunini näha PÖFFi veebikinos, kus linastub augustisse lükkunud HÕFFi soojendusprogramm, sealhulgas taastatud "Madude oru needus" ja valikkava "Eksootilised šokkerid".

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival toimub tänavu 13.–15. augustini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: