Video. "Disco Elysiumi" loojad sellest, kuidas sünnib videomäng

{{1624862580000 | amCalendar}}
"Disco Elysium" Autor/allikas: Kaader videomängust

Rahvusraamatukogu ja videomängude muuseumi LVLup! koostöös toimunud arutelul rääkisid Eesti videomängu "Disco Elysium" loojad Ott Madis Ozolit ja Jaagup Irve, kuidas valmib videomäng ning mida või keda on tarvis eduka mängu loomiseks.

Ott Madis Ozolit murdis end mängutööstuse uksest sisse juba noores eas ja on töötanud Ubisoftile, tegelenud mängudega "Heroes of Might and Magic", "Tropico" ja muidugi "Disco Elysium". Tema kõige värskem mäng on "Death and Taxes". Jaagup Irve vältis mängude loomist ülikoolis õpetamise abil, kuni sattus tegelema mänguga "Disco Elysium". Praegu osaleb ta ühe väljakuulutamata hübriidrollimängu loomisel.  

Rahvusraamatukogu 5. korrusel asuval näitusel saab näha ja katsuda kõige olulisemaid mängusüsteeme, mis on kujundanud videomängude tööstust tervikuna ja kohalikku ettekujutust mängumaailmast. Koostöös videomängude muuseumiga LVLup! loodud mängutoas ootavad huvilisi unikaalsed elektroonikaseadmed, retrokonsoolid ja nostalgilised videomängud alates 1970. aastast. Videomänge saab mängida tasuta raamatukogu lahtiolekuaegadel, näitus jääb avatuks oktoobri lõpuni. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: