Jazzkaar kutsub tasuta kontsertide päevale

Kirke Karja ja Mingo Rajandi
Kirke Karja ja Mingo Rajandi Autor/allikas: Sohvi Viik

Pühapäeval, 29. augustil täidab festival Jazzkaar Telliskivi loomelinnaku tasuta kontsertidega. Muusikaelamused tuuakse publikuni Vabal Laval, Fotografiska Tallinnas, Velvetis ja Terminal Records&Baris.

"Tasuta kontsertide päev omab Jazzkaare jaoks sümboolset tähendust nii oma avastamisrõõmu pakkuva iseloomu kui ka haridusliku lähenemise tõttu. Toome publikuni keha ja vaimu virgutuse, muusikat ja aktuaalseid arutlusi. Kindlasti tasub kuulata silmaringi avardavaid "Jazzijutte", mille raames avatakse muusikamaastiku telgitaguseid," tutvustas festivali produtsent Marti Tärn.

"Jazzijutud" jõuavad huvilisteni festivalinädala teisipäeval, neljapäeval ja laupäeval. Diskussioonidest on kujunenud välisajakirjanike, koosööpartnerite, muusikute, ajakirjanike, kultuurikorraldajate, toetajate ja melomaanide kohtumispaik. Sel aastal võtavad valdkonna eestvedajad fookusesse bigbändid, arutledes selle muusikažanri oleviku ja tuleviku teemadel.

Eesti Jazzliidu juht, pianist ja helilooja Kirke Karja eestvedamisel jagavad mõtteid noor bigbändijuht, helilooja ja arranžeerija Kristina Bianca Rantala; helilooja, arranžeerija, saksofonist ja õppejõud Raul Sööt; Saksa helilooja, arranžeerija, dirigent ja pianist Wolf Kerschek; ja saksofonist, arranžeerija, nõutud bigbändijuht ja õppejõud Siim Aimla. Samuti arutlevad praeguse klikiajastu ilu ja valu teemadel muusikavaldkonna ajakirjanikud, eestvedajad ja manager'id. Soome urban hip-hop poeedi Jesse Markini kontserdiks häälestumiseks tasub tulla kuulama vestlust, mida viib läbi raadiohääl ja ajakirjanik Romi Hasa.

Tasuta kontsertide päev 29. augustil algab traditsiooniliselt hommikujoogaga Vabal Laval, mis aitab energiat koguda eesootavaks jazzi-päevaks. Joogainstruktor Kadi Reintami hommikusi sirutusharjutusi saadab oma mõnusa loominguga kontrabassist ja helilooja Mingo Rajandi. 

Programm jätkub esmakordselt Jazzkaarel üles astuva Egert Milderiga, kelle vaimu kosutavat heliloomingut saab nautida Fotografiska Tallinna kohvikus. 

Seejärel on jazzi-fännid oodatud agentuuri Velvet end laadima pop-jazzi särtsakate helidega, mida pakub lauljatar Eleryn Tiit koos duopartneri kitarrist Rauno Laikjõega. Meeleolukaid kontserte kuuleb Velveti ruumides veelgi. Pärastlõunal muutub loovagentuuri esine tantsuplatsiks, sest Noortebänd 2020 Jazzkaare eriauhinna võitja, ansambel The Tepsi hoogsad helid ei jäta kedagi külmaks.

Melomaanide kohtumispaigas Terminal Records&Baris saab täiendada oma plaadivarusid ja lasta ennast kanda laulukirjutaja ja pianist Tuuli Pruuli poeetilis-filosoofilistel laulutekstidel, paeluvatel harmooniatel ning rütmikatel arranžeeringutel. Lugusid esitavad lauljad Jana Kütt, Maarja Aarma ja Pille-Rite Rei, kitarrist Karl Madis Pennar, bassimängija Martin-Eero Kõressaar ja trummar Kristjan Mängel. 

Ilusa ilma korral toimuvad kontserdid vabas õhus, vihmase ilma korral siseruumides, kuhu pääseb kuni 50 inimest.

32. Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar toimub 23.-29. augustini üle Eesti.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: