Jazzkaart külastas ligi 9000 inimest

Jazzkaar 2021 avakontsert
Jazzkaar 2021 avakontsert Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar 2021 tõi seitsme päeva jooksul kuulajateni 116 muusikasündmust, mida külastas ligi 9000 muusikasõpra.

"Mul on ääretult hea meel, et Jazzkaar sai toimuda keeruliste olude kiuste ja publik sai nautida nii rahvusvaheliselt tunnustatud artistide kui ka kodumaiste jazz'i-tähtede suurepäraseid kontserte," märkis festivali kunstiline juht Anne Erm.

10 riigi artistid esinesid 37 kontserdiga üle Eesti. Täismaja tõid värske koosseis The Motown Sound oma kavaga, elektroonilise kõlaga Tõnu Naissoo Electric Group, harfihelide ümber keerlev London-Tallinn Cosmic Bridge ja põhjamaine Janno Trump Clarity Ensemble.

Pikima kontserdi andis ansambel Dagö, kelle esitus kestis kaks tundi ja viisteist minutit. Mitmed jazz-muusikud esitlesid Jazzkaarel oma uusi kontserdikavasid ja albumeid ning nagu iga festivaliga lisandus ka seekord hulk uusi kollektiive ja rahvusvahelisi koostööprojekte. Tänu Klassikaraadiole jõudsid igal päeval eetrisse festivali mitmed kontserdid, millest said osa tuhanded kuulajad.

23.–29. augustini toimus traditsiooniks kujunenud Linnaruumiprojekt, mille raames toodi publikuni 66 muusikasündmust. Nii Tallinnas, Tartus, Pärnus kui ka Viljandis käis ootamatutes paikades toimunud kontserte kuulamas üle 2200 inimese. Tasuta kontsertide päeva raames 29. augustil toimusid noorte talentide kontserdid, mida külastas 528 inimest. Jazz'i-juttudes arutleti bigbändide oleviku ja tuleviku üle ning vahetati mõtteid kultuuriajakirjanduse olukorra üle klikiajastul.

Jazzkaar 2021 arvudes:

– 37 põhiprogrammi kontserti;

– 66 linnaruumiprojekti kontserti;

– viis tasuta kontsertide päeva sündmust;

– kolm Jazzijuttu;

– kaks fotonäitust;

– kolm terrassikontserti, milles üks muutus ilma tõttu kodukontserdiks; 

– kokku 116 muusikasündmust üle Eesti;

– muusikuid oli 10 riigist;

– üle 5000 piletiga külastuse;

– 2240 Linnaruumiprojekti külastust;

– üle 500 tasuta kontsertide külastuse;

– kokku ligi 9000 külastust;

– kuus kontsertpaika üle Eesti;

– üle 80 vabatahtliku, kes aitasid festivali korraldada;

– 15 välisdelegaati üle Euroopa (välisajakirjanikud, festivalide korraldajad ja jazziklubide eestvedajad);

– Jazzkaare meediatiimi 16 vabatahtlikku fotograafi tegid festivalist 3109 fotot;

– ligi 400 tehtud antigeeni kiirtesti.

 

Jazzkaare peaesineja, Grammy auhinnaga pärjatud Ameerika jazz'i-diiva Dee Dee Bridgewateri kontsert koos Estonian Dream Big Bandiga Siim Aimla juhatusel toimub 13. novembril Alexela Kontserdimajas.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: