Kirjandusmuuseum avab taas külastajatele uksed

Kahjude hindamine kirjandusmuuseumis.
Kahjude hindamine kirjandusmuuseumis. Autor/allikas: Joakim Klementi

Eesti Kirjandusmuuseumis jätkub veel suuremahuline remont, mille järjel saab muuseum uuenenud saali, bibliograafia saali ja hulga tööruume. Sellele vaatamata avatakse maja uurijatele ja külastajatele juba 6. septembrist.

Ka augustis tekkinud veekahjustuste likvideerimisega seotud tööd veel kestavad ning kannatada saanud muuseumivara tuleb taastada veel kuid. Veekahju tabas ootamatult seoses remondi ja vihmavalingu kokkulangemisega. Vastutuse kahjude põhjustamise eest on võtnud ehitusfirma.

Kirjandusmuusemi direktor Tõnis Lukase sõnul on alanud hooajal palju põhjusi mäluasutuse külastamiseks. "Suurematest sündmustest toon esile detsembris toimuvad rahvusvahelised konverentsid "Ilmar Laaban 100" ning "Kreutzwaldi päevad", kuid meie majja on külastajad oodatud loomulikult kogu aeg – rahvaluule, ajaloolise pärimuse, kultuuriloolise materjali ja raamatukultuuri huvilised leiavad siit palju huvitavat," sõnas Lukas.

Kirjandusmuuseum on külastajatele avatud esmaspäevast neljapäevani kell 9–17 ja reedel kell 9–16.30.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: