Suri maalikunstnik Ove Büttner

Ove Büttner
Ove Büttner Autor/allikas: Eesti Kunstimuuseum SA fotokogu

Lahkunud on Eesti Kunstnike Liidu liige, maalikunstnik Ove Büttner (21.02.1959 ­– 03.11.2021).

Ove Büttner ei jäänud kunagi pidama ühe lähenemisnurga juurde ja proovis erinevaid stilistikaid. Büttner kulges sujuvalt klassikalisest maalikultuurist ning realistlikus vaimus kujutatud figuuridelt ekspressiivsesse abstraktsionismi ja sealt tagasi.

Kursusekaaslaste seas tekitas Ove Büttner jahmatust arusaamaga, et tema tööd peaksid vastu pidama 500 aastat, mõeldes, et neid võidakse hinnata alles sajandite pärast. Kunstitööde eeskujuks võttis Büttner Madalmaade maalikoolkonna.

Paljud Büttneri maalid paistavad ühtaegu hillitsetud ja tehniliselt rikkad. Varasema maheda koloriidi kõrvale seadis ta viimastel aastatel ka bravuuri ja kirkust. Mõnikord võis Ove Büttner mõnd taiest pikalt maalida, pöördudes läbi mitmete aastate lõuendi juurde uuesti ja uuesti tagasi, kasutades originaalset loomeprotsessi.

Aastate jooksul pakkus Ove Büttnerile tuge tõlgist abikaasa Tiina Büttner, kes oli abiks ka näituste korraldamisel. Ove Büttner oli viljakas autor, sest ainuüksi tänavu võis tema töödega tutvuda Eesti Maalikunstnike Liidu aastanäitusel ning ühisnäitusel "Liiga väike maailm" Tartu linnaraamatukogus. Lisaks tõi Kai Kaljo Vabaduse galeriisse kokku kursusekaaslaste Ove Büttneri ja Silvi Lepparu koolipõlve pildid.

Lisaks kohalikele väljapanekutele on Büttneri töid eksponeeritud Venemaal, Saksamaal, Rootsis, Soomes, Kanadas ja Leedus.

Kaasteeliste sõnul ei lasknud Ove Büttner ennast teiste arvamustest kõigutada, kuid ilma maalimiseta ta lihtsalt ei saanud. Rasked perioodid elus andsid põhjuse ikka ja jälle maalida ning selle toel eksisteerida.

Ove Büttneri ärasaatmine toimub kolmapäeval, 10. novembril 2021 kell 12 Tallinna Metsakalmistu kabelis.

Toimetaja: Lisete Tagen

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: