Eesti kunstimuuseumi 102. sünnipäevaks valmib "Eesti pruudi" erimark

Eesti Kunstimuuseumi 102. sünnipäeva mark.
Eesti Kunstimuuseumi 102. sünnipäeva mark. Autor/allikas: Eesti Post

17. novembril tähistab Eesti Kunstimuuseum oma 102. sünnipäeva. Sünnipäevale pühendatud programmis toimuvad nädala jooksul eriekskursioonid, samuti esitletakse "Eesti pruudi" erimarki.

Muuseumi sünnipäeval, 17. novembril saab soodushinnaga kõigisse Eesti Kunstimuuseumi filiaalidesse: Kumu kunstimuuseumisse, Kadrioru kunstimuuseumisse, Mikkeli muuseumisse, Niguliste muuseumisse ja Adamson-Ericu muuseumisse.

Eesti Kunstimuuseumi, Eesti Kunstimuuseumi Sõprade Seltsi ja Eesti Posti koostöös antakse välja Eesti kunstniku teosega sünnipäevamark, mis kuulub kunstimuuseumi kullafondi. Tänavuse, järjekorras 12. margi kujunduses on kasutatud Gustav Adolf Hippiuse teost "Eesti pruut" (1852). Margi on kujundanud kunstnik Lembit Lõhmus, kes on loonud ka teiste kullafondi sarja markide kujunduse.

Eesti Kunstimuuseumi Kunstisõprade Selts kingib muuseumile sünnipäeva puhul Anton Starkopfi skulptuuri "Peeter Mei büst", mida muuseum on oma kogusse soovinud. Traditsiooniliselt kuulutab selts muuseumi sünnipäeval välja ka muuseumitöötaja stipendiumi saaja. Sel aastal pälvib stipendiumi Adamson-Ericu muuseumi kuraator Kersti Koll.

Toimetaja: Lisete Tagen

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: