Betti Alveri kirjandusauhinna pälvis Aliis Aalmann

Teisipäeval kuulutati Tartu Ülikooli raamatukogus välja tänavune Betti Alveri kirjanduspreemia laureaat, auhinna pälvis Aliis Aalmann luulekogu "Verihaljas" eest. Preemia anti tänavu välja 26. korda.

Võru luuletaja Aliis Aalmanni debüütkogus "Verihaljas" põimub müütiline maailm igatsus- ja armastusluulega. Teos ilmus sarjas Värske Raamat, varem on Aalmanni tekste avaldatud ka ajakiri Värske Rõhk ning ta on esitanud oma luulet kirjandusfestivalil Prima Vista. Tema teksti leidis ka kirjastus Puändi välja antud kogumikust "Armastus pärast ja teisi lugusid".

Betti Alveri kirjandusauhind põhineb Betti Alveri testamendis avaldatud soovil, mille kohaselt auhinnatakse hingedepäevast hingedepäevani aasta jooksul ilmunud tähelepanuväärseima eestikeelse luules või proosas kirjutatud esikteose autorit. Arvesse lähevad ka autorid, kes varem üllitanud mitteilukirjanduslikke või draamateoseid ning need, kes varem avaldanud teistes keeltes.

Aalmanni kõrval olid auhinnale nomineeritud Anna Kaare luulekoguga "InteГрация" (Kultuurileht), Ilmar Lehtpere luulekoguga "Kodutud luuletused" (Verb), Natalja Nekramatnaja luulekoguga "Sinine pojeng" (Tuum), Olav Osolin romaaniga "Kus lendab part" (Varrak), Rait Piir proosakoguga "Hinged mõõgateral" (Lummur) ja Ave Taavet proosakoguga "Valerahategija" (Kultuurileht).

Žüriisse kuulusid tänavu Taavi Eelmaa (2020. aasta laureaat), Helle Maaslieb, Berit Petolai, Triin Ploom-Niitra ja Mihkel Samarüütel, hindamisel oli 33 teost. Kirjandusauhinda annab välja Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakond Eesti Kultuurkapitali toel, auhinnasumma on 2000 eurot ja sellega kaasneb vastav tunnistus.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: