Galerii: Haus galeriis avati Jaanika Peerna isikunäitus "Lohutuseks..."

{{1638442380000 | amCalendar}}

Näitus koosneb New Yorkis elava eesti kunstniku Jaanika Peerna 2020. ja 2021. aastal loodud suureformaadiliste tööde seeriast, pealkirjaga "Märtsi lohutus". Teosed on valminud unikaalses autoritehnikas.

Kui maailm 2020. aasta märtsis vaikseks jäi, oli Jaanika Peernal võimalus oma New Yorki ateljeesügavuses mediteerida fotode üle, mis olid alles jäänud tema varasemate näituste seinainstallatsioonidest.

Samaaegselt isikunäitusega Haus galeriis on Kirjanike maja musta laega saalis võimalik näha Peerna skulpturaalset seinainstallatsiooni, millel "Lohutuse..." töödega Haus galeriis vägagi lähedane side.

Fotod neist installatsioonidest ei olnud lihtsalt dokumentaalsed jäädvustused, vaid tundusid kunstnikule ühtäkki iseseisva ja kõneka maailmana iseendas, mis otsekui vajasid midagi enamat. Samuti kutsusid need edasi mõtlema, tõlgendama ning teostama.

Fotod muutusid autori jaoks aina kõnekamaks. Suures formaadis väljatrükkidele lisandusid spontaansed, vahetud ja siirad värvilise pliiatsi jooned.

Isikunäitusega samal ajal on võimalik Tallinna kirjanike maja musta laega saalis näha Peerna skulpturaalset seinainstallatsiooni "Sulamise üksindus".

Tallinna kirjanike majas toimub ka 4. detsembril kell 19 Peerna uue publikatsiooni "Glacier Elegies" esitlus ja autoriõhtu.

Toimetaja: Lisete Tagen

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: