TLÜ akadeemilises raamatukogus näeb Tiina Tammetalu näitust "Rooma"

Tiina Tammealu näitus
Tiina Tammealu näitus "Rooma" Autor/allikas: Pressimaterjal

Alates 23. novembrist kuni 23. jaanuarini on Tallinna Ülikooli akadeemilises raamatukogus avatud Tiina Tammetalu näitus "Rooma", mis jätkab kunstniku Itaalia-teemaliste väljapanekute sarja.

Rooma, Veneetsia, Itaalia ning teised Vahemere-äärsed piirkonnad inspireerivad Tammetalu juba peaaegu veerandsada aastat. Apenniini poolsaare emotsionaalne õhustik, aastatuhandete vanune tsivilisatsioon, ajaloomälestised ja loodus on tema üldistavate motiivikäsitluste peamised komponendid.

Intuitiivse maalijana püüab Tammetalu kiirelt tabada nähtud meeleolu. Pigem spontaanselt kui kaalutletult sünnib ka tema kompositsiooni ülesehitus, kus peaaegu alati leidub siiski ruumi äratuntavale urbanistlikule või maastikulisele elemendile.

Tema tööd mõjuvad värskelt ning äsjalooduna. Tammetalu käekirjale omane pintslitõmme, millega ta kujundab Rooma maalide faktuuri, iseloomustab kujukalt šveitsi kunstiloolase Heinrich Wölfflini klassikalist formalistlikku määratlust maalilise maali omadustest.  

1980. aastal Tartu kunstikooli ja 1989. aastal Eesti kunstiinstituudi maalijana lõpetanud Tiina Tammetalu on oma põlvkonna väljapaistvamaid abstraktse ekspressionismi esindajaid.

Tiina Tammetalu Rooma-sari asetub eesti maalikunstiajaloos pikka Itaalia-teemalisse perspektiivi, mis algab Johann Köleriga ja liigub läbi impressionistliku Ants Laikmaa, ekspressiivse Konrad Mäe, realistlike Evald Okase ja Leili Muuga ning metafüüsilise Olev Subbi.

Toimetaja: Lisete Tagen

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: