Vanemuise teater jagas loomepreemiaid

Foto loomepreemia laureaatidest. Vasakult Sayaka Nagahiro, Ragne Pekarev, Juho Porila ja Merle Nikkinen.
Foto loomepreemia laureaatidest. Vasakult Sayaka Nagahiro, Ragne Pekarev, Juho Porila ja Merle Nikkinen. Autor/allikas: Rasmus Kull

Vanemuise loomenõukogu jagas 15.detsembril Vanemuise väikese maja hoovis toimunud traditsioonilisel vanemuislaste jõuluüritusel välja viis aastaauhinda loomingulistele, tehnilistele ja administratiivtöötajatele. Samas tunnustati ka nelja tööjuubilari.

Vanemuise teatrijuhi Kristiina Alliksaare sõnul teavad teatris töötavad inimesed hästi, et kõige olulisem on õhtul toimuv etendus, kus kõik annavad endast parima ja kui selleks on vaja teha mõni lisaliigutus, siis keegi ei küsi "miks?" või "mis ma selle eest saan?".

"2021. aasta on Vanemuise teatris võtnud kõigilt palju rohkem, kui on tavapärane või normaalne ja selle valguses on mul väga suur lugupidamine kolleegide ees – kõik on siiralt pingutanud! Sellisel aastal preemia laureaate valida oli erakordselt keeruline, kuid seda enam rõõmustame nende üle ja nendega koos," tõdes Alliksaar.

Draamapreemia anti näitleja Ragne Pekarevile kui vanemuislasele, kelle osavõtlikkus lahustab mured ja võimendab rõõmud, kes oma isiksuselt särab nii, et see ei jää kellelgi märkamata ning kes on abivalmis ja tähelepanelik enda ümbruse ja oma kolleegide suhtes. Tähelepanuväärne on ka tema näitlejaanne, mida austab suur hulk teatripublikust ja mida imetlevad paljud kolleegid.

Balletipreemia pälvis 2016. aastast Vanemuise teatri lavalaudadel tantsiv balletiartist Sayaka Nagahiro peenetundelise lähenemise eest balletilavastustes "Little claws", "Metamorfoosid" ning "Luikede järv".

Muusikapreemiaga tunnustati tänavu Vanemuise teatri kauaaegset peakoormeistrit Piret Taltsi, kelle tööalane pühendumus Vanemuise teatrile oli ligemale 30 aastat – ta töötas Vanemuise teatris aastatel 1992-2021. Selle aja vältel pälvis Vanemuise ooperikoor mitmeid väärikaid auhindu, lavale toodi palju uhkeid oopereid, muusikale, operette ja suurvormide ettekandeid.

Tehnilise töötaja preemia sai Vanemuise videomeister Juho Porila, kelle pühendumine ja suhtumine töösse on alati põhjalik ja loominguline. Ta on kolleegide seas hinnatud just oma vastutuleliku suhtumise ja inimliku suhtlemise poolest.

Administratiivtöötaja preemiaga jagati kiitust trupijuhile Merle Nikkinenile, keda Vanemuise teater tänas kohusetunde, hea pingetaluvuse ja tasakaalukuse eest keerulisel, pidevalt muutumises oleval aastal. Keerukustest hoolimata on Nikkinen püüdnud alati arvestada kõige ja kõigiga, mille eest on kolleegid talle äärmiselt tänulikud.

Sama sündmuse raames tunnustati ka nelja tööjuubilari. 1. oktoobril 2021 täitus Vanemuise sümfooniaorkestri klarnetimängijal Margus Vahemetsal Vanemuise teatris 35 ja käskjalal Anu Paavelil 50 aastat. 16. novembril tähistas inspitsient Aime Roosileht 40 aasta ja 9. detsembril juuksur-grimeerija Janika Kolju 30 aasta möödumist Vanemuise teatrisse tööle asumisest.

Vanemuise teatri loomenõukogusse kuuluvad teatrijuht, muusikajuht, balletijuht ja draamajuht, lavastajad, dramaturgid, dirigendid, peakunstnik, trupijuht ja turundusjuht.

Toimetaja: Lisete Tagen

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: