Briti väljaanne nimetas eesti muusiku albumi lõppenud aasta üheks parimaks

Susanna Aleksandra
Susanna Aleksandra Autor/allikas: Kateriine Krigul

Ühendkuningriigi juhtiv džässväljaanne Jazzwise valis eesti muusiku Susanna Aleksandra albumi "The Siren" üheks möödunud aasta parimaks džässalbumiks.

Oma albumiga nii Euroopas kui ka Jaapanis kriitikute heakskiidu pälvinud eesti laulja ja laulukirjutaja märgiti ära džässmuusikute absoluutsete tippude seas, nagu näiteks Pat Metheny, Rosie Frater-Taylor ja Dara Tucker.

Jazzwise'i arvustaja Kevin Whitlocki hinnangul on "The Siren" kogenud ja enesekindla vokalisti töö ning kriitik ennustab Susanna Aleksandrale suurt läbimurret.

"Lauljana teab ta, kuidas kõlada intiimselt ja võrgutavalt, aga ilma liialdusteta. Ta lihtsalt kõlab loomulikult. Ta on üks neist lauljatest, kes lihtsalt ei laula oma laulu, vaid näitlejana kehastub sellesse," kirjutas Whitlock.

Algselt Jaapani plaadifirma Blue Gleam tellimusel valminud džässalbum ilmus pealkirjaga "Souls of the Night", kuid rahvusvaheliselt avaldati see nime all "The Siren".

Lisaks Susanna Aleksandrale musitseerivad albumil soome tippmuusikud Joonas Haavisto klaveril, Joonas Tuuri kontrabassil ning Ville Pynssi trummidel.

"The Siren" on Susanna Aleksandra teine album 2015. aastal avaldatud "Miracles" järel ning sellel kõlab peamiselt artisti originaallooming, mis on inspireeritud džäss-, popp- ja folkmuusikast.

Toimetaja: Lisete Tagen

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: