Video: Maria Fausti teose "Kootud relvad" esitlus Emajõel

Festival Eesti Muusika Päevad avalikustas Maria Fausti kontsert-teose "Kootud relvad" (Woven Weapons) esiettekande videosalvestuse. Kontsert toimus festivali raames Tartu Emajõel.

"Kootud relvad" on inspireeritud muistsetest eesti rahva kudumismustritest ja epigeneetikast. Eesti traditsioonilisi rahvariideid kanti igapäevarõivastena kuni möödunud sajandini. Mustrid riietel olid mitmetähenduslikud – need kõnelesid edasi rahva uskumusi, päritolu, maailmavaadet ja kultuuri. Rahvariided ei olnud pelgalt ilustuseks, vaid ka sümboolseks kaitseks kurja silma eest.

Videos kõlab teose 3. osa, mis kannab alapealkirja "Kilplase". See jutustab eestlaslikust kangekaelsusest, mis on paradoksaalsete käitumismustrite kuningas. Paradoksaalsel moel kõik, mis võib inimest kaitsta, võib ka hävitada. 

Teose esitab puhkpilliansambel koosseisus Maria Faust (altsaksofon), Indrek Vau (trompet), Andres Kontus (tromboon), Liudas Mockunas (bass-saksofon), Peeter Bruun (löökpillid)

Eesti Muusika Päevad 2022 toimub 16. kuni 24. aprillini Tartus, Tallinnas ja Laulasmaal. Seekord on festivali teema "Teisiti" ning üles astuvad ERSO (dir. Kaspar Mänd), Eesti filharmoonia kammerkoor, Bright Future Ensemble, Eesti elektroonilise muusika seltsi ansambel, Tallinna kammerorkester, Momir Novakovic (akordion) koos Mari Polliga (viiul), Tartu Ülikooli sümfooniaorkester (dir. Taavi Kull), Trio'95, Irina Zahharenkova, Ulla Krigul koos Virgo Veldiga.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: