Kaupo Kikkas näitusest "Sisekosmos": tööd võimaldavad hästi palju tõlgendusi

Fotografiskas on avatud Kaupo Kikkase uus näitus "Sisekosmos". Mustvalged fotolavastused viivad vaataja mõtlemapanevale rännakule, millele on saatjaks Sven Sosnitski just selle näituse jaoks loodud muusika.

Kikkase fotod jutustavad lugusid looduse ja inimese vahelistest keerukatest suhtest. Kunstniku sõnul loodab ta oma töödega päästa valla igas vaatajas peituva sisekosmose. Veidi apokalüptilisest meeleolust kantud stseenidesse lavastatud inimkehad mõjuvad lummavalt ja veidi ärevaks tegevalt.

"Need tööd kindlasti võimaldavad hästi palju erinevaid tõlgendusi, nad on võib-olla kõige tsitaatide rikkamad, ja kõige selline vihjete võrguga varustatud, mis ma kunagi olen ise teinud," kirjeldas Kaupo Kikkas enda näitust.

Näituse jaoks korraldas Kikkas ka massistseene, kus inimesed võtsid end alasti. Mitmete inimestega koos töötamine oli fotograafile silmiavardav ja huvitav kogemus. Küll aga tulid väga mitmed stseenides osalenud Kikkast tänama, sest tegemist oli ka neile uue ja väljakutsuva ülesandega. Nimelt pidid kõik pildistatavad olema ilma riieteta.

Toimetaja: Lisete Tagen

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: