Suri kandlemängija ja muusikapedagoog Els Roode

Els Roode
Els Roode Autor/allikas: Eesti kandleliit

Meie seast lahkus 87-aastasena Eesti kromaatilise kandle koolkonna rajaja ja kandlemängija Els Roode (23.07.1934–22.04.2022).

Kandlemänguõpinguid alustas Els Roode 1949. aastal Tallinna lastemuusikakoolis Eik Toivi juhendamisel. Õpingud jätkusid Tallinna Muusikakoolis ja Läti Riiklikus Konservatooriumis, mille ta lõpetas 1960. aastal. Riiast naastes alustas Els Roode tööd pedagoogina, pannes aluse professionaalsele kandleõpetusele Eestis.

Pea 50 aastat õpetas ta kromaatilist kannelt Tallinna lastemuusikakoolis, hiljem ka Georg Otsa nimelises Tallinna muusikakoolis. Tänu Els Roode kangekaelsusele avati 2003. aastal kandleklass Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Paljud tänastest kandlemängijatest on Roode õpilased.

Els Roode mängis Eesti Raadio rahvamuusikaansamblis ning ansamblis Vikerlased. Ta asutas ja juhatas rahvamuusikaansamblit Kaasike ning kandleansamblit Kukulind. Mitmel korral on Els Roode olnud noorte- ja üldtantsupidude muusika üldjuht.

1981. aastal nimetati Els Roode ENSV teeneliseks kunstnikuks ning 2005. aastal pälvis ta Valgetähe IV klassi teenetemärgi.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: