Tartu ülikooli muuseum kuulutas välja konkursi toomkiriku valguslahenduseks

Tartu toomkirik.
Tartu toomkirik. Autor/allikas: Kiur Kaasik

Tartu ülikooli muuseum ootab valgusdisainereid ja -kunstnikke osalema toomkiriku valguslahenduse ideekonkursil. See on üks osa "Toomemäe taasavamise" projektist, mis kuulub "Tartu 2024" põhiprogrammi.

Loodav lahendus peaks korraldajate sõnul olema terviklik. See peab valgustama Tartu toomkiriku varemetesse jäävat ala, nii torne kui ka toomkiriku kooriosa, kus tegutseb Tartu ülikooli muuseum. Valguslahendus võiks anda linnale kauneid öövaateid – see hakkab kujundama linna visuaalset identiteeti.

Konkurss toimub kahes etapis. Esmalt valib žürii välja kolm osavõtjat nende portfooliote põhjal. Lõppvoorus on need, kellele tehakse ettepanek esitada kavand.

Kavand peab kätkema igaõhtust valguslahendust, mis toob välja toomkiriku unikaalse arhitektuuri, ning kunstilist valguslahendust, mis võimaldab tähtpäevadel toomkirikut erilisel viisil esile tõsta.  

Võidutöö autoriga sõlmitakse leping valgustusprojekti koostamiseks, mille eelarve on 25 tuhat eurot. Konkursi võitja pälvib preemiana kaheksa tuhat eurot, teine ja kolmas koht kuus tuhat eurot.

Oma portfoolio ja vajalikud dokumendid tuleb saata hiljemalt 27. maiks aadressile [email protected]. Täpsem informatsioon eeldatud dokumentidest on kättesaadav TÜ muuseumi kodulehel.

Toimetaja: Anna Luther

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: