Video: BFM-i koreograafia õppekava portreefilmiseeria "Tants ON..." avalugu

Päevikuvormis portreefilmiseeria "Tants ON..." avab Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi (BFMi) koreograafia õppekava magistritudengite mõtisklusi, visioone ja ideid tantsu rollist ja tähendusest nende endi elus ning tähtsusest ühiskonnas laiemalt. Sarja avab Aneta Varts.

Kuus tudengit on seekord ise oma filmide peategelased, peegeldades Eesti tantsu hetkeolukorda ja mitmekesisust. Refleksioonid on inspireeritud Mait Agust ning tuginevad projekti esimeses osas toimunud sündmustel ja kohtumistel.

"Tants ON..." portreefilmide seeria on valminud TLÜ BFMi koreograafia, filmikunsti ja audiovisuaalse meedia õppekavade koostööna. Töö juhendajad on Oksana Tralla ja Madli Lääne-Metsalu.

"Teadlik tantsurõõm sai alguse 7-aastaselt flamenkorütmide saatel. Liikumine ja trummimäng on mind läbi elu saatvad märksõnad. Inspireerun ka oma loomingulises töös palju muusikast ja rütmimaailmast. Tegutsen Rocca al Mare Koolis kultuurikorraldaja ja (tantsu)õpetajana. Koreograafia magistriõpingutega käsikäes käib hetkel tantsukunstile selle päris oma lähenemise ja vaatenurga väljatöötamine," selgitas Aneta Varts.

Mait Agu juubeliaasta tähistamine algas Tallinna Ülikooli eestvedamisel 2021. aasta sügisel. Austuse märgina on Tallinna Ülikooli BFMi esimene Suur ELU (Erialasid Lõimiv Uuendus) pühendatud just Mait Agule. Tegu on terve õppeaasta vältel kestva projektiga, mis tähistab Mait Agu elu ja pärandit, tuues kokku koreograafia õppekava tudengid valdkonnas tegutsevate professionaalidega.

Mait Agu suur ELU koostöösse on kaasatud lisaks ülikooli erinevate õppekavade tudengitele ka Eesti tantsuvaldkonnas toimetavad organisatsioonid: Eesti Tantsuhuvihariduse Liit, Eesti Tantsukunsti- ja Tantsuhariduse Liit, Eesti Tantsuagentuur, Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus, Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts, Eesti Rahvusballett, Tallinna Balletikool, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, Teater Vanemuine, TantsuKuukiri, Tantsupeomuuseum ning Tallinna Ülikooli rahvatantsuansambel Soveldaja.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: