ERSO tähistab Neeme Järvi 85. sünnipäeva kontsertidega Estonia kontserdisaalis

Neeme Järvi
Neeme Järvi Autor/allikas: Pressimaterjalid

7. juunil tähistab oma 85. sünnipäeva ERSO eluaegne aupeadirigent Neeme Järvi. Sel puhul esineb maestro 9. ja 10. juunil koos ERSO ja Eesti Rahvusmeeskooriga Estonia kontserdisaalis. 10. juuni kontserdist teeb otseülekande ETV.

Neeme Järvi saabus Eestisse aprilli lõpus ning annab kontserte ERSO ja teiste kollektiividega kuni 2022. aasta sügiseni. Järvi sõnul on igati loomulik samm tähistada oma juubelit ERSO kontsertidega. "On suur rõõm esineda kahel õhtul niivõrd unikaalse kollektiiviga Eesti kultuuriajaloos, kellega olen pool sajandit koos töötanud. ERSO ja minu koostöö põhineb professionaalsel arusaamal klassikalisest muusikast," selgitas ta ja lisas, et nad esitavad repertuaari, mida kontserdisaalides liiga tihti ei kuule.

"Just tänu sellele kollektiivile on eesti heliloojate looming maailmas tuntud. Peaaegu sajandi kestnud raske töö on viinud ERSO maailma tipporkestrite tasemele, nüüd vajab orkester veel vaid kaasaegseid töötingimusi," lisas ta. 

Neeme Järvi ja ERSO koostöö sai alguse 1956. aastal, neli aastat hiljem sai Järvist or­kestri koosseisuline dirigent ja 1963. aastal peadirigent. Neeme Järvi juhatusel on orkester käinud paljudes tuntud kontserdisaalides, sealhulgas Berliini Konzerthaus, Viini Musikverein, Linzi Brucknerhaus, Praha Rudolfinum, New Yorgi Avery Fisher Hall (praeguse nimetusega David Greffen Hall). Tänu temale sai alguse orkestri koostöö Briti plaadifirmaga Chandos, Rootsi firmaga BIS, sari "Great Maestros" koostöös Eesti firmaga ERP jpm. 2017. aastal sai Järvi oma 80. sünnipäeva puhul ERSO eluaegse aupeadirigendi tiitli. Järvi on ainsana olnud ERSO peadirigent kahel korral. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: